DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZSA-T W ROPCZYCACH

Uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach w dniu 6 kwietnia 2022r. wzięli udział w 19. edycji ogólnopolskiego programu "Dzień przedsiębiorczości". Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Polega on na jednodniowych praktykach w wybranych przez młodych ludzi miejscach pracy. "Dzień przedsiębiorczości"  to projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodzież trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu, zdobycia wiedzy nt. kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danej profesji, zauważenia i zrozumienia związku między wykształceniem a karierą zawodową, przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy. Uczniowie biorący udział w "Dniu przedsiębiorczości"  jako szczególną zaletę podkreślają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i predyspozycji w zawodzie innym niż ten, który wybrali kończąc gimnazjum czy szkołę podstawową. Na dzisiejszym trudnym rynku pracy warto mieć kwalifikacje w różnych dziedzinach, a "Dzień przedsiębiorczości" ułatwia podjęcie decyzji o udziale w dodatkowych kursach i szkoleniach.

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie dzięki firmom i instytucjom:

Thermo-Bud sp. z o.o. w Dębicy
Zakład Produkcyjno-Handlowo- Usługowy „Skalniak” w Sędziszowie Młp.
Szkółka drzewek i krzewów owocowych Henryk, Dorota i Krystian Persak w Zasowie

Za umożliwienie uczniom odbycia jednodniowych praktyk w ramach ogólnopolskiego programu "Dzień przedsiębiorczości" Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach składają serdeczne podziękowania.

Agnieszka Wychocka