WALENTYNKI- TROCHĘ INNE NIŻ ZWYKLE!!!

Walentynki kojarzą nam się z okazywaniem miłości. W tym dniu Samorząd Uczniowski pod opieką  pań A. Kucharskiej i A. Konefał oraz Szkolne Koło Caritas postanowili okazać miłość w trochę inny sposób i zorganizowali akcję charytatywną. Była ona dedykowana małemu Wojtusiowi, który choruje na nowotwór. Chłopiec mimo choroby dzielnie walczy o zdrowie. Niestety, koszty związane z leczeniem malucha znacznie przewyższają zdolności finansowe rodziny, dlatego postanowiliśmy pomóc. Oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek, przygotowano seans filmowy i zorganizowano sprzedaż frytek, dzięki pomocy pań Anny Górak i Wioletty Walczyk Weselak, jak również klasy III TŻ, a w szczególności Anity Smoczyńskiej i Agnieszki Siwiec.
Cieszy fakt, że tak wielu uczniów i nauczycieli zdecydowało się zaangażować w akcję samorządu, co świadczy o tym, że kiedy potrzeba, wszyscy potrafimy zjednoczyć się w szczytnym celu. Na rzecz chorego chłopca udało się zebrać 2407,40 złotych. 
Tego rodzaju  akcje charytatywne przeprowadzane w naszej szkole są bardzo istotne, bowiem uczą młodzież wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii i kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

A. Konefał