XI JESIENNA GIEŁDA OGRODNICZA

Szanowni Państwo,

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w imprezie promocyjno-handlowej pn. „XI Jesienna Giełda Ogrodnicza” połączonej z „Podkarpackim Świętem Winobrania 2016”, która odbędzie się w dniach  1-2 października br. na terenie naszego Ośrodka.

Tags: 

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

W poniedziałek 26 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielami kół zainteresowań istniejących w szkole. W spotkaniu uczestniczył również Samorząd Uczniowski wraz opiekunami oraz dyrekcja szkoły. Celem spotkania było przedstawienie i zachęcenie uczniów do działania w kołach zainteresowań. Uczniowie starszych klas zapoznali obecnych z kołami zainteresowań działających w szkole, podali opiekunów kół oraz krótko omówili tematykę spotkań i zakres działań. Do kół zainteresowań działających w szkole należą:

Tags: 

ZOSTAŃ REDAKTOREM!

Masz lekkie pióro? Chcesz sprawdzić się w roli redaktora i autora tekstów? Dołącz do ekipy redakcyjnej easymatura.plEasymatura.pl to serwis dedykowany uczniom szkół ponadgimnazjalnych, pod patronatem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Szukamy osób, które interesują się tematami ważnymi dla maturzystów - nauczycieli, edukatorów, a także samych maturzystów. Oferujemy m.in.: umowę wolontariacką, referencje i udział w szkoleniach.

Tags: 

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNA 2016-2017

W roku szkolnym 2016/2017 po przeprowadzonej ewaluacji wewnętrznej zamiast prowadzonej Grupy Wsparcia Pedagogów Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego powstanie przy wsparciu Poradni Zespół Samokształceniowcy Pedagogów Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego połączony z Siecią Współpracy Pedagogów (harmonogram spotkań - załącznik nr 1).

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Sędziszowie Młp. pracownicy Poradni będą prowadzić kolejny cykl spotkań - wykłady, warsztaty dla nauczycieli na różnorodne tematy (harmonogram spotkań - załącznik nr 2).

Tags: 

PODSUMOWANIE WYPRAWKA DLA ŻAKA

W dniu 7-8 września odbyła się po raz jedenasty zbiórka środków na zakup przyborów szkolnych dla najuboższych uczniów z naszej szkoły „Wyprawka dla Żaka”. Członkowie Szkolnego Koła PCK: Joanna Persak, Rosołek Patrycja, Świstak Dariusz oraz Dziurdzik Tadeusz zebrali wśród naszych uczniów oraz nauczycieli środki w kwocie 394 zł. Początek roku szkolnego jest dla wielu uczniów bardzo stresującym momentem. Młodzież przychodząc do szkoły często nie ma potrzebnych przyborów szkolnych, co negatywnie wpływa na ich funkcjonowanie w grupie i naukę.

Tags: 

WYCIECZKA DO MUZEUM ULMÓW W MARKOWEJ

W dniu 15 września klasa IV Tż udała się na wycieczkę do Markowej. Z pozoru nic nie znacząca miejscowość na Podkarpacku, położona niedaleko Łańcuta kryje bardzo ciekawą historię, która rozegrała się w czasie II wojny światowej. Wtedy to, mieszkająca w Markowej rodzina Wiktorii i Józefa Ulmów została rozstrzelana przez Niemców za pomoc i ukrywanie w swoim domu osób pochodzenia żydowskiego. Mord na Ulmach pozostał w pamięci mieszkańców Markowej, i mimo zakazu mówienia o nim przetrwał wojnę.

Tags: 

TRZECIE MIEJSCE W POWIECIE

Coroczną tradycją jest spotkanie podsumowujące wyniki współzawodnictwa sportowego szkół powiatu ropczycko-sędziszowskiego za miniony rok szkolny. Na ogłoszenie wyników zapraszani są nauczyciele wychowania fizycznego i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie biorą czynny udział we współzawodnictwie sportowym. W dniu 22. 09.2016 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ropczycach odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych za rok 2015/2016.

Tags: 

SUKCES ZACZYNA SIĘ OD STYPENDIUM

Stypendia dają moc. Stypendia mogą pomóc w rozwoju,  w podjęciu ważnych decyzji edukacyjnych, w spełnianiu marzeń. Jeśli Twoja historia wpisuje się w hasło „Sukces zaczyna się od stypendium”, weź udział w naszym konkursie! Stwórz krótki film (lub fotokast), opisujący zmiany, które wniosło w Twoje życie zdobyte przez Ciebie stypendium. Zainspiruj innych.

Wśród nadesłanych prac konkursowych wybierzemy najlepsze, które nagrodzimy czytnikami e-booków.

Tags: 

RANKING IT SZKOŁA 2016 !

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy, że uczniowie Państwa Szkoły uczestniczyli w roku szkolnym 2015/2016 w 5. edycji „Programu edukacyjnego IT-Szkoła". Program jest realizowany przez Naukową Akademicką Siecią Komputerową w partnerstwie z Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki i ma za zadanie podwyższanie kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Tags: 

Strony