XV Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Już po raz piętnasty odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Jak każdego roku wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.

Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej to zmagania muzyczne oraz doskonała okazja do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu języków obcych.

W tym roku Festiwal odbył się 10 kwietnia. Wzięli w nim udział uczniowie z 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Na scenie prezentowali się soliści oraz zespoły muzyczne.

Zmagania konkursowe odbywają się w trzech kategoriach – język angielski, niemiecki oraz rosyjski.

W kategorii języka angielskiego II miejsce zajął zespół muzyczny Kurtka na Bakier w składzie Edyta Dubiel, Bartłomiej Longosz, Kacper Budzik, Arkadiusz Chojecki, Artur Skóra, przygotowany pod opieką Dominiki Jezioro. Grupa zaprezentowała utwór „Resistance” Muse. Wyróżnienie otrzymała Agata Dziedzic, która wykonała piosenkę „I Have Nothing” Whitney Houston, a do występu przygotowała ją Agnieszka Piskorowska. Natomiast w kategorii języka niemieckiego II miejsce zdobyła Gabriela Koś z utworem „Der Augenblick” Helene Fischer, nad którą opiekę sprawowała Anna Musak. W kategorii języka rosyjskiego naszą szkołę reprezentowały Beata Bieszczad i Izabela Cholewa, które zaśpiewały utwór „Kuda uhodit destro” pod opieką Haliny Bogusz oraz Karolina Kujda, która wykonała piosenkę „Prosti za ljubov” Julija Savicieva, a przygotowała ją Beata Zawisza.

W konkursie na logo Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej zwyciężył Marek Rudny.

Z roku na rok poziom festiwalu jest coraz wyższy. Młodzież prezentuje rozmaite utwory obcojęzyczne w bardzo interesujących aranżacjach. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej promuje nie tylko naukę języków obcych, ale jest także świetną okazją do zaangażowania się w pozalekcyjną działalność szkoły.

 

Galeria: http://1drv.ms/1kQLyDb

DJ

 

Zagłosujcie na swojego kolegę!!!

Zagłosujcie na swojego kolegę z klasy 3 TI. Wojtek Banaś bierze udział w konkursie na projekt strony WWW, warto wesprzeć kolegę swoim głosem by wszedł do finału. Ilość głosów nie przesądza o zwycięstwie, ale będzie świadczyć o zainteresowaniu jego pracą i po części może wpłynąć na ocenę jego szablonu przez komisję konkursową. Przypominam: Wojciech Banaś, a głosujemy po przez Facebooka tutaj ... link ...

 

Finał Gimnazjady Informatycznej 2014

Już 14 kwietnia 2013r. (poniedziałek) zapraszamy wszystkich którzy zakwalifikowali się do finału w Gimnazjadzie Informatycznej do Naszej Szkoły na ostateczną finalną rozgrywkę!!! Rozpoczynamy o godz. 9:00 w sali 220. Na stronie informacyjnej konkursu znajdziecie szczegółową punktację: www.gimnazjada.zsat-ropczyce.pl. Zapraszamy !!!

pawelpasko

 

Przegląd talentów, czyli nasi górą

SUKCES! – to najkrótszy komentarz na temat występów uczniów Zespołu Szkół Agro – Technicznych podczas  XII Przeglądu Talentów.  Impreza odbyła się 2 kwietnia 2014r. w Zakładowym Domu Kultury „Kosmos” w Dębicy, a swoje talenty zaprezentowała młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego i ropczycko - sędziszowskiego.  Uczniowie naszej szkoły zgarnęli aż 4 główne nagrody, zdobywając pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach, w których startowali. Szkołę reprezentowała znana i mocna ekipa muzyczna w składzie: Bartek Longosz, Kacper Budzik, Arek Chojecki i Artur Skóra (znani niektórym jako zespół "Kurtka na bakier") oraz  wokalistki: Agata Dziedzic, Edyta Dubiel i Magda Durał pod opieką pani Joanny Kozubowskiej. Rewelacyjne wykonanie satyrycznej piosenki „Andrzeju. Song porzuconej” przyniosło Agacie Dziedzic uznanie publiczności oraz nagrodę główną przeglądu – Grand Prix. Ogłaszając werdykt członkowie jury podkreślili talent teatralny, wokalny i sceniczną prezencję Agaty. W kategorii "Ogólna prezentacja szkoły" i "Zespół instrumentalno - wokalny" także triumfowali  nasi uczniowie. W kategorii "Piosenka" bezkonkurencyjne okazało się trio Agata-Edyta-Magda ze "smaczną"  interpretacją piosenki "Seksapil". Gratulujemy tak udanego występu i rekordowej liczby nagród. Trzymamy kciuki za występ w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.

MP

 

Za nami przedostatnia runda Ligi Informatycznej

17 i 18 marca przeprowadziliśmy przedostatnią już rundę Ligi Informatycznej. Tabela wydaje się stabilna, a co najważniejsze jej szczyt jest mocno obsadzony naszymi reprezentantami. I tak w młodszej grupie na trzecim miejscu mamy Damiana Szpaka z klasy II, a zaraz za nim Dominika Totonia z klasy pierwszej technikum informatycznego. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Dominik Pondo z Mateuszem Siwcem. Natomiast w grupie starszej tradycyjnie czołówce nie odpuszcza Grzegorz Majka (aktualnie czwarte miejsce) oraz Mateusz Śliwa (ósma pozycja). Jak tak dalej dobrze pójdzie to w finale zobaczymy również Judytę Świder, która wiedzie prym wśród żeńskiej części klasyfikacji. Początkiem kwietnia ostatnia runda i niedługo później finał konkursu.

klasyfikacja generalna
Maciej Matusik

 

Uczymy się tradycyjnego gotowania

Starostwo Powiatowe przy współpracy z naszą szkołą realizuje od 1 stycznia  projekt ”Promocja Produktu Lokalnego i Tradycyjnego Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego w nowoczesnej oprawie". W warsztatach kulinarnych udział biorą uczniowie, którzy na swoim koncie mają osiągnięcia w konkursach gastronomicznych. Uczą się od gospodyń wiejskich m.in. tradycyjnego wypieku chleba, podpłomyków, ciast obrzędowych, ale także przygotowywania wyrobów wędliniarskich i domowych nalewek.

Zapytaliśmy zarówno uczniów jak i panie prowadzące (Annę Przydział i Marię Ochał z Koła Gospodyń Wiejskich w Zagorzycach oraz Sławomirę Marciniec z Klubu Seniora Broniszów)  o to, co sądzą o projekcie:

 

Więcej…

 

Wygrały ravioli ze szpinakiem

17 marca 2014 odbyła się kolejna edycja konkursu gastronomiczno- językowego: „Antipasti – włoska przekąska”, zorganizowanego w pracowni gastronomicznej ZSA-T przez panie M. Charchut i H. Wiktor. W konkursie zmagało się 7 dwuosobowych zespołów uczniów klas gastronomicznych :

I TŻiUG; G. Załocha i M. Maciołek, IIa TżiUG; K. Kolebuk, J. Armata, G. Molek i E. Różak, IIb TŻiUG; P. Strzałka, J. Drozd, D. Pazdan i B. Cyzio, III TŻiGD; A. Sowiźrał i K. Skóra oraz III Kucharz; A. Pociask i M. Zawiślak. Uczniowie sami wybierali receptury przekąsek na bazie makaronu oraz typowo włoskich przypraw i dodatków. Nasza młodzież wykazała się godną podziwu znajomością tematu i kunsztem kulinarnym. Jury, pod przewodnictwem pani Marii Strzępka, zachwyciła również sztuka dekoracji i sposób podania. Kolejnym etapem konkursu była obsługa konsumenta w jezyku obcym. Uczestnicy prowadzili dialog konsument- kelner w wybranym języku obcym na temat przygotowania i walorów smakowych serwowanej przekąski. Po niezwykle wyrównanym współzawodnictwie (różnice były kilkupunktowe), zwyciężyli uczniowie z klasy III Kucharz - Agata Pociask i Michał Zawiślak , którzy przygotowali ravioli ze szpinakiem , II miejsce zajęli równorzędnie: Agnieszka Sowiźrał i Kamil Skóra z III TŻiGD oraz Dawid Pazdan i Bartłomiej Cyzio z IIb TŻiUG. III miejsce przypadło w udziale Paulinie Strzałka i Joannie Drozd z klasy IIb TŻiUG. Pozostali uczestnicy usłyszeli wiele ciepłych słów i pochwał od jury. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu szkolnym.

A.Górak

 

„Savoir-vivre przy stole”

12 marca 2014r. odbyła się lekcja otwarta dla klasy I technikum ekonomicznego „Savoir-vivre przy stole”. Podczas zajęć uczniowie poznali znaczenie francuskiego wyrażenia - savoir-vivre i dowiedzieli się, których dziedzin życia ono dotyczy. Podczas  części  praktycznej lekcji przy pomocy  Wojtka Pieknika i Dawida Bochenka -  uczących się w zawodzie kelner -  goście poznali sztukę nakrywania  stołu zastawą stołową do określonego menu. Uczennice klasy III kelner: Agnieszka Dziedziak  i Justyna Fąfara przedstawiły zasady zachowania się przy stole, które młodzież  wykorzystała przy wspólnym konsumowaniu posiłków- pizzy i szarlotki z lodami. Pamiętajmy, że dobre maniery i kulturalne zachowanie  powinny być naszymi nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa.

Magdalena Charchut

 

W dniu 4 marca 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień geodety”

Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów gimnazjum z całego powiatu ropczycko– sędziszowskiego i z okolic. Swoją obecnością zaszczyciły nas: Zespół Szkół w Niedźwiadzie Dolnej, Zespół Szkół w Łączkach Kucharskich, Zespół Szkół nr 1 w Ropczycach. W programie obchodów tego święta był konkurs: „Geodezja na wesoło”. Uczniowie rywalizowali między sobą w 5 konkurencjach, w których musieli wykazać się sprytem, zręcznością, sprawnością fizyczną, pomysłowością i opanowaniem.Zadaniem uczestników było :
- przejście pod tyczką;
- bieg z rozłożoną łatą pomiędzy tyczkami;
- ustawienie ostrości pola widzenia w teodolicie;
-określenie odległości „na oko”
- bieg pomiędzy tyczkami z kubkiem wody ustawionym na statywie.

galeria zdjęć

 

Więcej…

 

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców 2014

W dniach  12-13 marca 2014 na sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje 14 klas.

Zawody zostały przeprowadzone w czterech grupach, systemem ” każdy z każdym”. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a rywalizacja w grupach była zacięta. Do rozgrywek półfinałowych awansowały cztery drużyny:

Zwycięskie drużyny walczyły ze sobą o pierwsze miejsce natomiast drużyny, które przegrały mecz w fazie półfinałowej walczyły o miejsce trzecie.

Ostatecznie w klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

I miejsce: II TMR

II miejsce: II TG

III miejsce: II TiA

IV miejsce: II TI

Na zwycięzców czekał puchar oraz dyplomy.

Zawodników dopingowała licznie zgromadzona publiczność, za co gorąco dziękujemy. Dziękujemy również zawodnikom za emocjonujące spotkania.

J.S.

 

Więcej…

 

FOTO-KRONIKA ZSA-T

Zapraszam do oglądania foto-kroniki zdjęć archiwalnych Zespołu Szkół Agro-Technicznych. Foto-kronikę znajdziecie w zakładce "O szkole" w górnym menu strony. Proszę pamiętać że nie są to zdjęcia robione cyfrowo tylko skanowane stare klisze i fotografie, wiec jakość jest bardzo różna, ale klimat tych fotografii jest niesamowity. Moje założenie to umieszczanie w foto-kronice zdjęć związanych z Naszą Szkoła jak i powiązanie tego faktu z Ropczycami. Na dzień dzisiejszy dochodzę już do około 900 fotografii, w najbliższym czasie jeśli tylko inne obowiązki na to pozwolą postaram się przygotować dużo bardzo starych skanów z najstarszych kronik szkoły. Proszę o pomoc jeśli ktoś ma ochotę, posiada fotografie sprzed roku 2000 związane z Zespołem Szkół Agro-Technicznych, posiada stare klisze, proszę o kontakt ze mną a dzięki temu więcej osób będzie mogło ucieszyć oczy historią Naszej Szkoły i Ropczyc. Można kontaktować się mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Link do FOTO-KRONIKI

 

Kiermasz Wielkanocny

Zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny! Można zakupić wyroby tradycyjne rękodzielnicze, naturalne oraz świąteczne wykonane przez uczniów kl. III TŻ w dniach 9-10 kwietnia 2014 r. sala 115.

 

Nasi Informatycy już w półfinale ogólnopolskiego konkursu!

Nasze informatyczne trio w składzie: Dominik Pondo, Damian Róg oraz Dominik Toton awansowali do półfinału ogólnopolskiego konkursu informatycznego pn. "NetMastersCup 2014". W pierwszym etapie uplasowali się na 13 miejscu w klasyfikacji 3 województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Przed nimi walka o finał, a przed nami mocne trzymanie kciuków za ich powodzenie.

Maciej Matusik

 

Nasz udział w Regionalnej Akademii ORACLE-a

22 marca uczniowie czwartej klasy technikum informatycznego w składzie: Rafał Kujda, Mateusz Róg, Damian Plezia, Dominik Zych wzięli udział w kolejnych warsztatach na Politechnice Rzeszowskiej. Podczas zajęć pogłębiali swoją wiedzę z zakresu systemów bazodanowych oraz systemów operacyjnych z rodziny Unix. Ćwiczenia laboratoryjne po okiem wykładowców Politechniki to bardzo dobra okazja na rozwinięcie swoich informatycznych zainteresowań, a także próbka tego, czego można spodziewać się na kolejnych szczeblach edukacji informatycznej.

Maciej Matusik

 

Certyfikaty IT Essentials rozdane po raz kolejny

W okresie od grudnia do marca przeprowadziliśmy kolejny kurs Cisco - IT Essentials PC Hardware and Software w ramach prowadzonej w naszej szkole Lokalnej Akademii CISCO. Międzynarodowe certyfikaty uzyskało 20 uczniów klas pierwszych technikum informatycznego. Liczymy na to, że zainspirują i zmotywują oni innych uczniów do podjęcia starań, by doskonalić swe umiejętności i zdobywać nowe wiadomości - zgodnie ze swymi zainteresowaniami. Nasza Akademia CISCO umożliwia zdobycie wiedzy z  zakresu budowy i  konfiguracji sprzętu komputerowego oraz sieci komputerowych. Jest ona idealnym rozwinięciem materiału z zakresu kwalifikacji  E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, w zawodzie technik informatyk. Jako akademia zdobyliśmy również uprawnienia do prowadzenia kolejnego kursu na wyższym poziomie CCNA DISCOVERY. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do instruktorów akademii CISCO: pana Macieja Matusika i pana Łukasza Mędrygała.

 

Święto geodetów w rzeszowskiej WSIE

Święto geodetów w rzeszowskiej WSIE

13 marca 2014 r. uczniowie klas trzeciej i czwartej Technikum Geodezyjnego wzięli udział wraz z uczniami innych szkół geodezyjnych województwa podkarpackiego w obchodach Dnia Geodety organizowanym przez Wyższą Szkołę Inżynieryjno - Ekonomiczną w Rzeszowie.  W ramach warsztatów edukacyjnych uczniowie uczestniczyli w prezentacji pt. Zastosowanie skaningu laserowego w pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, przedstawionej przez przedstawiciela TPI Sp. z o. o. - Partnera Technologicznego Uczelni oraz w wykładzie przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie dotyczącego zasad bezpiecznej jazdy.

Z okazji Dna Geodety na uczelni tradycyjnie czekały na uczniów wszystkich szkół miłe konkursy i niespodzianki. Po pierwsze, mogli zastosować zasady bezpiecznej jazdy w praktyce uczestnicząc indywidualnie w Mini Rajdzie na parkingu WSI-E, w którym bezkonkurencyjni okazali się: Mateusz Babicz i Kinga Kot. Po drugie, drużyny z każdej szkoły mogły wziąć udział w biegu na orientację po okolicy – tu również triumfował zespół z naszej szkoły: Justyna Andreasik, Klaudia Kędzior, Faustyna Marcinek, Sylwia Szeliga, Przemysław Matysek, Szymon Wośko – którzy najszybciej potwierdzili w zadanej kolejności wszystkie punkty kontrolne. Finałem świętowania natomiast był jak co roku turniej paintballa pomiędzy uczniami i studentami, który w tym roku drużyna IV TG i III TG w składzie: Tomasz Jamróg, Jacek Kot, Bartłomiej Siepierski, Dominik Jasek i Jonasz Siuta zakończyła na III miejscu.

W tym samym dniu również miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pisemnego dla uczniów techników geodezyjnych zatytułowanego „Wpływ rozwoju technologii pomiarowych i obliczeniowych na jakość opracowań geodezyjnych i kartograficznych”, w którym brała udział uczennica Kinga Kot.

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń naukowych i sprawnościowych uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, by posmakować wojskowej grochówki.

M.M

galeria zobacz koniecznie

 

Świetna zabawa zamiast wagarów w Zespole Szkół Agro-Technicznych

21 marca w kalendarzu kojarzy się z pierwszym dniem wiosny. Wśród uczniów data ta jest bardziej znana jako Dzień Wagarowicza. Każdego roku tłumy uczniów, zamiast do szkoły ruszają „na podbój miasta” a szkoły pustoszeją. Młodzież Zespołu Szkół Agro-Technicznych w tym roku postanowiła zmienić tradycję i zupełnie inaczej spędzić ten dzień. Cała społeczność szkoły spotkała się w auli szkolnej biorąc udział już po raz drugi w Turnieju Klas.

Klasy wykazały się wielką pomysłowością w przygotowaniu występów podzielonych na trzy kategorie konkursowe. Młodzież przygotowała plakaty pod tytułem „LOGO KLASY”, z których publiczność zgromadzona w auli w głosowaniu wyłoniła zwycięski plakat.

Galeria: http://1drv.ms/1mDEpYe

 

Więcej…

 

Obejrzeliśmy film „Kamienie na szaniec”

Dnia 11 marca 2014 r. klasa III Ti oraz 7 uczennic  z klasy I Tż b wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Celem podróży było zwiedzenie Muzeum Techniki i Militariów oraz obejrzenie filmu ”Kamienie na szaniec”. Wyruszyliśmy mroźnym porankiem i już po 45 min. byliśmy w stolicy Podkarpacia. Film, który obejrzeliśmy był trafnym wyborem. Bohaterowie lektury szkolnej przedstawieni zostali w taki sposób przez reżysera, aby współcześni nastolatkowie  mogli odnaleźć własne odbicie w głównych postaciach Zośce i Rudym. Obraz przedstawia dojrzewających ludzi, którzy żyją pełnią życia, przeżywają pierwsze miłości  i nagle wybucha wojna, z którą postanawiają się zmierzyć. Poruszająca opowieść, która nie tylko wycisnęła łzy z moich oczu, ale również z oczu moich wychowanków. Sądzę, że była to  świetna lekcja historii i patriotyzmu dla chłopców z III Ti. Następnie udaliśmy się do prywatnego Muzeum Techniki i Militariów, które powstało w 2010 roku. Podziwialiśmy kolekcję starych rowerów, motocykli, samochodów. Mogliśmy  zajrzeć do czołgu z II wojny światowej, obejrzeć tramwaj, samolot SU -22 oraz stare sprzęty, na przykład pralki, radia, magnetofony. Eksponaty wzbudziły bardzo duże zainteresowanie chłopców, trochę mniejsze młodszych koleżanek. Niesamowitą frajdę sprawiła możliwość zasiadania za kierownicą starego pojazdu, który okazał się bardzo niewygodny.  Dzięki temu muzeum poznaliśmy historię rozwoju techniki i militariów, dochodząc do wniosku, że postęp jest niewiarygodny. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy Agnieszka Piskorowska, a drugim opiekunem była pani Małgorzata Pięta.

AP

galeria zdjęć

 

Powiatowy Turniej w Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 14 marca uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa brali udział w Powaitowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. W rozgrywkach uczestniczyło 5 reprezentacji szkół średnich z powiatu Ropczycko-sędziszowskiego. Rywalizacja odbywała się na hali Widowiskowo-sportowej w Ropczycach w sytemie "każdy z każdym". Uczniowie w składzie : bramkarze: Bochnak Wojciech, Kusowski Jajub, obrońcy: Siwiec Mateusz, Bezara Tomasz , pomocnicy : Maciej Olszewski, Ochał Dominik, Walewski Sławomir Damian Róg, napastnicy: Napora Michał, Chmiel Jakub, Kosiek Patryk, Medygrał Robert. Mecze odbywały się po 12min. bez przerwy. W każdym spotkaniu nie brakowało zaciętej rywalizacji ale według zasady fair play.

J.S.

 

Potyczki geodetów w języku angielskim

W ubiegły czwartek w Zespole Szkół Agro-Technicznych miał miejsce I Międzyszkolny Konkurs „Europejski Geodeta”. Po krótkiej i żartobliwej części artystycznej o pracy geodety, przedstawionej w języku angielskim przez uczniów klasy III TG, do rywalizacji przystąpiło 5 trzyosobowych drużyn. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pomimo tego wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzy poradzili sobie z zadaniami w obcym języku i dodatkowo w czasie przerw pomiędzy kolejnymi zadaniami nawiązali nowe znajomości. Ponad dwugodzinne zmagania językowe wyłoniły zwycięzcę konkursu: drużynę z Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie, która wygrała przewagą 0,5 pkt. W skład zespołu z naszej szkoły, który uplasował się na II miejscu wchodziły uczennice IV TG: Kinga Kot, Klaudia Ochab i Anna Wojtaszek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu.

Uczniowie III TG

 

Pani Dudzińska ponownie wyróżniona!

Dzień przed Świętem Kobiet w Ropczycach ogłoszono wyniki plebiscytu pod hasłem Kobieta Aktywna Gminy Ropczyce. Miło nam poinformować, że w kategorii Kobieta Pedagog wygrała pani Dorota Dudzińska z naszej szkoły. Gratulujemy!

Tytuły przyznano w dziewięciu kategoriach. Organizatorem plebiscytu było Stowarzyszenie Kobiet Gminy Ropczyce oraz Redakcja Ziemi Ropczyckiej. Tytuły Aktywnej Kobiety w gminie Ropczyce przyznano pierwszy raz. W kapitule konkursowej zasiedli: Adam Sypel – prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej, Teresa Kiepiel – redaktor naczelna Ziemi Ropczyckiej, Zofia Pociask – szefowa Stowarzyszenia Kobiet Gminy Ropczyce oraz Janusz Wojnarowski – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Ropczycach.  Zgłoszenia kandydatek mogli nadsyłać czytelnicy Ziemi Ropczyckiej.

Uroczystość poprowadził Krzysztof Szczepaniak – konferansjer, znany jako „Złote Usta” Podkarpacia. Belfer Band – zespół nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Ropczycach umilił czas gościom imprezy, wykonując m.in. wiązanki szlagierów muzyki włoskiej, hiszpańskiej, amerykańskiej, meksykańskiej oraz muzyki żydowskiej. Słodki poczęstunek przygotowała młodzież naszej szkoły pod czujnym okiem m.in. pani Doroty Dudzińskiej.

Więcej…