Kobieta zmienną jest

Okazuje się, że młode pokolenie z chęcią świętuje Dzień Kobiet, o czym przekonaliśmy się w ostatni piątek, kiedy większość chłopaków z naszej szkoły postarała sie, żeby  koleżanki z klasy oraz wychowawczynie otrzymały kwiaty z okazji ich święta. To bardzo miły gest, ale nie poprzestaliśmy jedynie na kwiatach. Z okazji Dnia Kobiet młodzież pod kierunkiem pani Sabiny Urbanek, pani Joanny Kozubowskiej i pani Anny Musak przygotowała bardzo udany występ sceniczny pod tytułem "Kobieta zmienną jest". Szkolna scena została zaaranżowana na wzór galerii sztuki, w której królowały portrety różnych typów kobiet - kobiety pracującej, kobiety-matki, femme fatale, kobiety nowoczesnej. Dzięki kabaretowym dialogom ojca-konserwatysty z synem o nowoczesnych poglądach, mogliśmy się wspólnie śmiać ze stereotypów na temat pań oraz skomplikowanych relacji damsko-męskich. Występ miał piękną oprawę muzyczną, o co zadbały śpiewające dziewczyny. Świętowanie Dnia Kobiet miało uroczysty charakter za sprawą wielu gości, którzy przybyli z gimnazjów na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Ogród moich marzeń" oraz konkursu geodezyjnego, ale o szczegółach tych wydarzeń przeczytacie w kolejnych artykułach.

MP

 

II miejsce dla Pani Doroty Dudzińskiej w plebiscycie na Nauczyciela Roku

W tłusty czwartek, 27 lutego odbyła się jubileuszowa Gala Złote Głosy organizowana przez tygodnik lokalny "Głos Powiatu". Podczas uroczystości nagrodzono zwycięzców poszczególnych kategorii plebiscytu Złote Głosy, przyznając tytuły „Człowieka Kultury”, „Nauczyciela Roku”, „Sportowca Roku”, „Człowieka Sportu” oraz „Osobowości Roku”. W trakcie plebiscytu czytelnicy za pośrednictwem sms-ów oddawali głosy na osoby nominowane. W kategorii Nauczyciel Roku doceniona została pani Dorota Dudzińska, zdobywając II miejsce i statuetkę. Serdecznie gratulujemy! Uroczystą galę uświetniły występy naszych utalentowanych muzycznie uczennic: Agaty Dziedzic, Edyty Dubiel i Magdy Durał.

Więcej…

 

"Pan Tadeusz" u Wandy Siemaszkowej

25 lutego 2014r. w ramach edukacji teatralnej uczniowie z kl. II TEG wybrali się do rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej na sztukę "Pan Tadeusz". Dzieło Adama Mickiewicza ma już 180 lat, ale okazuje się, że można je połączyć z bardzo nowoczesnymi środkami wyrazu; zaskakująca i humorystyczna była scena, w której Pan Tadeusz rapuje razem  z Wojskim po polowaniu. Po przedstawieniu młodzież mogła zajrzeć za kulisy sceny i zobaczyć teatr od kuchni - miejsce da suflera, inspicjenta, garderobianych oraz całą skomplikowaną maszynerię teatralną służącą do obsługi świateł, dźwięku i  ruchomych elementów scenografii.

Oprócz teatru odwiedziliśmy także rzeszowskie Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie obejrzeliśmy dwie wystawy sztuki współczesnej - prace malarskie Leszka Niewiadomskiego "Pastel Art" w technice pasteli, prezentujące piękno przyrody i architektury oraz wystawę Współczesnej Litografii Polskiej. Podczas zwiedzania wystaw poznaliśmy historię zabytkowej synagogi, w której mieści się galeria oraz zdobyliśmy wiedzę o technice litograficznej. Była to bardzo pouczająca wycieczka, chociaż początkowo wyjazd do galerii kojarzył się niektórym wyłącznie z wyjazdem do galerii handlowej:)

fot. Archiwum Teatru im. Wandy Siemaszkowej

 

Kolejny miesiąc na podium rankingu IT-SZKOŁY

W lutym nasza szkoła obroniła trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych, które biorą udział w programie IT SZKOŁA. Aktualnie w przedsięwzięciu tym uczestniczy ponad 430 szkół. My bronimy trzeciego miejsca i zaostrzamy apetyt na pierwsze miejsce podium.

Maciej Matusik

Więcej…

 

KONKURS GASTRONOMICZNO-JĘZYKOWY

Konkurs ma formułę otwartą, czyli mogą w nim wziąć udział uczniowie naszej szkoły o profilu gastronomicznym. Organizowany jest w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach , w dniu 17 marca 2014 r. Obejmuje  on wykonanie wybranej potrawy.

Więcej…

 

I zadaniowy Rajd

Dzień dobry!

10 maja 2014 r. w Ropczycach odbędzie się: I Zadaniowy Rajd na Orientację PRZEPRAWA (http://przeprawa.jimdo.com/).

Oto kilka informacji o rajdzie: trasa ma długość ok. 30 km. Każdy zawodnik przy pomocy mapy i kompasu będzie musiał odszukać punkty kontrolne rozmieszczone w terenie oraz wykonać zadania specjalne (sprawnościowe, logiczne oraz na spostrzegawczość).

Na najlepszych czekają nagrody, a wśród wszystkich uczestników rozlosujemy upominki.

Chciałbym prosić o zamieszczenie informacji o rajdzie na stronie internetowej szkoły, żeby kadra oraz uczniowie mięli do niej dostęp.

Z wyrazami szacunku,
Maciek Sąsiadek – budowniczy trasy

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Święto zostało ustanowione już 15 lat temu przez UNESCO i jest obchodzone co roku w dniu 21 lutego. Dzień Języka Ojczystego ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej oraz pokazaniu odrębności i wyjątkowości każdego języka. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o obchodach tego dnia. Dzięki pomocy pań od polskiego mogliśmy w miłej i sympatycznej atmosferze spędzić ten dzień.

20 lutego w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbył się konkurs ortograficzno-językowy, w którym wzięło udział 43 uczestników. Najlepiej z trudnym dyktandem poradziła sobie  Daria Wiktor z klasy II TIA, drugie miejsce zdobyła Anna Chruściel z klasy III TAK, a  trzecie miejsce wywalczyła uczennica klasy II TIA Adrianna Książek.

galeria zdjęć

 

Więcej…

 

Dni otwarte 27 marca 2014

Drogi Gimnazjalisto 27 marca 2014 podczas dni otwartych będziesz miał okazję nie tylko poznać wyposażenie naszych pracowni. W tym dniu czekamy na Ciebie z szeregiem innych atrakcji m.in. występ zespołu muzycznego, zabawy i gry sportowe, pokaz czirliderek, degustacja potraw, wirtualne zdobywanie prawa jazdy.

Jeśli ten termin Ci nie odpowiada, jesteśmy do Twojej dyspozycji w innym dniu.

 

Nakręceni na pomaganie

Od początku roku szkolnego trwa w naszej szkole akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.  Do tej pory Zespół Szkół Agro-Technicznych przekazał kilkanaście dużych worków wypełnionych nakrętkami. Starania uczniów i nauczycieli zostały docenione, o czym świadczy przesłane przez fundację podziękowanie. Organizatorzy  informują, że akcja „Nakręć się na pomaganie” ciągle trwa. Zamiast wyrzucać nakrętki  do kosza na śmieci, dostarcz je do pracowni 308, 204 lub pani Magdaleny Mazur. To drobny gest ale znaczy bardzo wiele dla małych, ciężko chorych pacjentów, o których opowiadała pani psycholog z hospicjum podczas ubiegłorocznego spotkania na temat wolontariatu.

 

Szkolne zawody w tenisa stołowego

Już po raz kolejny przed feriami zimowymi rozegrane zostały na sali gimnastycznej szkolne zawody w tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Frekwencja znów dopisała, ponad 50 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w rozgrywkach sportowych - 36 chłopców i 17 dziewcząt grało systemem do dwóch przegranych meczy. Najlepszymi okazali się:

Dziewczęta:
I miejsce –KAROLINA KUJDA II TE
II miejsce- KINGA KUJDA I TE
III miejsce-EWA ZAWISZA III TKu

Chłopcy:
I miejsce- MATEUSZ POCIASK I ZSZ
II miejsce- MICHAŁ PANEK z klasy II TI
III miejsce- MARCIN BIESZCZAD z klasy IV TMR

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także zostali sfotografowani na pamiątkę. Organizatorem zawodów był pan Sebastian Szajstek.

Już po raz kolejny przed feriami zimowymi rozegrane zostały szkolne zawody w tenisa stołowego, na sali gimnastycznej dziewcząt i chłopców. Frekwencja znów dopisała ponad 50 uczniów naszej szkoły, uczestniczyła w rozgrywkach sportowych.36 chłopców i 17 dziewcząt, grało systemem do dwóch przegranych meczy. Najlepszymi okazali się:

 

Dziewczęta:

I miejsce –KAROLINA KUJDA II TE

II miejsce- KINGA KUJDA I TE

III miejsce-EWA ZAWISZA TTŻ

 

Chłopcy:

I miejsce- MATEUSZ POCIASK I ZSZ

II miejsce- MICHAŁ PANEK z klasy II TI

III miejsce- MARCIN BIESZCZAD z klasy IV TMR

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także zostali sfotografowani na pamiątkę

Organizatorem zawodów był pan Sebastian Szajstek.

Już po raz kolejny przed feriami zimowymi rozegrane zostały szkolne zawody w tenisa stołowego, na sali gimnastycznej dziewcząt i chłopców. Frekwencja znów dopisała ponad 50 uczniów naszej szkoły, uczestniczyła w rozgrywkach sportowych.36 chłopców i 17 dziewcząt, grało systemem do dwóch przegranych meczy. Najlepszymi okazali się:

 

Dziewczęta:

I miejsce –KAROLINA KUJDA II TE

II miejsce- KINGA KUJDA I TE

III miejsce-EWA ZAWISZA TTŻ

 

Chłopcy:

I miejsce- MATEUSZ POCIASK I ZSZ

II miejsce- MICHAŁ PANEK z klasy II TI

III miejsce- MARCIN BIESZCZAD z klasy IV TMR

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także zostali sfotografowani na pamiątkę

Organizatorem zawodów był pan Sebastian Szajstek.

 

XV Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Dnia 16.01.2014 r. w Hali Widowiskowo- Sportowej w Ropczycach miał miejsce  XV Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół im. dra Jana Zwierza. Naszą szkołę reprezentowały wszystkim dobrze znane, niezwykle  utalentowane  wokalistyki: Agata Dziedzic IV TAK, Edyta Dubiel II TAK oraz Magdalena Durał II BTŻ. Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne, gdyż jako jedyne z licznie występujących zostały wyróżnione gromkimi brawami i „bisami”. Wszystkim obecnym spodobały się niezwykle profesjonalnie  wykonane utwory: „Tobie, mały Panie” ,„Ding- dong” oraz najbardziej oklaskiwany „Biały śnieg i Ty” z repertuaru Piotra Rubika. Na ocenę celującą zasługuje także nieliczna, ale jakże skuteczna grupa „kibiców” z naszej szkoły, w składzie: Justyna Dusza II Ke, Monika Filpek II Ke, Michał Czapka I Ti, Krystian Feret I Ti, Marcin Guzy I Ti, Mariusz Zięba I Ti, Adam Dobek I TMR, Łukasz Koczela I TMR, Szymon Ziemiński I TMR. Wszystko to zostało upamiętnione przez niezastąpionych fotoreporterów z klasy IV Ti : Rafała Kujdę i Wojciecha Kroka. Humor i niesamowita energia towarzyszyły wszystkim przez całą imprezę, również nauczycielom-opiekunom.

 

Konkurs plastyczny „Ogród moich marzeń”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ogród moich marzeń”

1. Organizator konkursu: Zespół Szkół Agro – Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach: Technikum Architektury Krajobrazu

2. Cele konkursu:

> wykonanie prac plastycznych dowolną techniką, których motywem przewodnim będzie „Ogród moich marzeń”,

> rozwijanie wrażliwości na otaczający świat,

> poszerzanie wiedzy na temat ogrodów i roślinności,

> promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej,

> promocja zdolności plastycznych wśród gimnazjalistów.

Więcej…

 

Zajęcia rekreacyjno-sportowe na feriach zimowych

Zajęcia  rekreacyjno-sportowe na feriach zimowych

W dniach 20 i 27 stycznia (w poniedziałki)

odbędą się zajęcia rekreacyjno- sportowe

na sali gimnastycznej

w Zespole Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach

o godzinnie 10:00 do 11:30

Zapraszamy wszystkich chętnych lubiących aktywnie spędzać czas.

 

Gimnazjada Informatyczna 2014 – STARTUJEMY!

„Gimnazjada Informatyczna” to międzyszkolny konkurs informatyczny skierowany do uczniów gimnazjów powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Jest organizowany i prowadzony przez nauczycieli Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Mam nadzieję, że podobnie jak wcześniejsze edycje, również obecna (piąta) będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Termin zgłaszania zawodników mija 12 marca, warto się pospieszyć!

Celem konkursu jest wzbudzenie u uczniów zainteresowania przedmiotami informatycznymi, ich popularyzacją oraz zmotywowanie uczestników do poszerzania swoich wiadomości poprzez rywalizacje z rówieśnikami.

Konkurs prowadzony jest przez Internet (drogą on-line) z wykorzystaniem serwisu e-learningowego Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach, natomiast samo rozstrzygnięcie (etap finałowy) konkursu odbywa się on-line w siedzibie organizatora.

Uczestnicy mają do dyspozycji dwa testy próbne, przy pomocy których zapoznają się z techniczną stroną przebiegu rywalizacji. Właściwy konkurs rozpoczyna się etapem pierwszym podczas którego uczestnicy rozwiązują test złożony z 20 pytań. Etap drugi to kolejny test dostępny on-line, suma punktów z etapu pierwszego i drugiego uprawnia 15 najlepszych uczestników do udziału w teście finałowym.

Zakres pytań, które pojawią się w testach obejmuje podstawę programową dla gimnazjum oraz ogólne zagadnienia związane z Informatyką.

Wszelkie pytania związane z organizacją i przebiegiem konkursu oraz zgłoszenia zawodników prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dokumentacja do pobrania w PDF

 

Kup "afrykańskiego pączka" i pomóż dzieciom z Afryki

Już od wczoraj uczniowie klas gastronomicznych pieką w szkole pączki. Warto je kupić, bo złotówka ze sprzedaży tych pączków trafi do ofiar wojny w Republice Środkowoafrykańskiej. A wszystko to ramach akcji "Wyślij pączka do Afryki". "Afrykańskie pączki" to pomysł ojca Benedykta Pączki, zakonnika z Podkarpacia, przebywającego od września ubiegłego roku na misji w Republice Środkowoafrykańskiej. Podopieczni ojca Pączki stali się ofiarami wojny i to dla nich zbierane są pieniądze w czasie tegorocznej akcji. "Pączki afrykańskie" to takie, od których nie rośnie brzuch, tylko serce - mówi ojciec Benedykt.

Dzisiaj, w tłusty czwartek, nie liczymy kalorii. Wesprzyjmy akcję. "Afrykański pączek" jest droższy od zwykłego pączka, ale złotówka wystarczy na dzienne utrzymanie afrykańskiego dziecka.

Więcej…

 

Wygrali bezpłatne studia

Grzegorz Majka, Rafał Huk, Bartłomiej Czubak i wygrali stypendium pokrywające 100% czesnego przez semestr studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunkach Informatyka oraz Informatyka i ekonometria. 26 lutego 2014 roku odbył się Finał Ponadgimnazjalnego Konkursu Informatycznego.

Uczniowie walczyli o stypendia pokrywające 100% i 50% czesnego przez cały semestr studiów, ale także o atrakcyjne nagrody rzeczowe - głównie sprzęt elektroniczny. Łączna pula nagród wyniosła ok. 10 000 zł.

Do konkursu szkoły ponadgimnazjalne zgłosiły swoich reprezentantów. Do ścisłego finału zakwalifikowano blisko 50 uczniów. Ostatecznie nagrody przyznano sześciu uczestnikom. Laureaci, którzy zajęli miejsca od I do III otrzymali voucher uprawniający do 100% zwolnienia z opłat czesnego za pierwszy semestr studiów pierwszego stopnia na wybranym kierunku Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ (wartość każdej nagrody to 2500 zł) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.  Laureaci Konkursu, którzy zajęli miejsca od IV do VI otrzymali voucher uprawniający do 50% zwolnienia z opłat czesnego za pierwszy semestr studiów pierwszego stopnia na wybranym kierunku Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ. Wartość każdej nagrody to 1250 zł. Vouchery ważne są w roku zdania egzaminu maturalnego.

Oto laureaci Ponadgimnazjalnego Konkursu Informatycznego:

 • I miejsce: Grzegorz Majka - Zespół Szkół Agro - Technicznych w Ropczycach
 • II miejsce: Bartłomiej Czubak - Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
 • III miejsce: Rafał Huk - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu
 • IV miejsce: Wojciech Puzio - Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie
 • V miejsce: Piotr Buława - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku
 • VI miejsce: Mateusz Róg - Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach

artykuł pobrano ze strony wsiz:

www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Strony/aktualnosci.aspx?AID=2308

 

Na półmetku Mikroprofesora

24 lutego dotarliśmy do półmetku Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego MIKROPROFESOR. Hasłem głównym tegorocznej edycji konkursu są "Autorytety". W gronie osób zakwalifikowanych do drugiego etapu nie mogło zabraknąć naszych uczniów. W gronie ponad 800 uczestników najlepsze miejsce zajął Mateusz Dziurdzik z trzeciej klasy technikum informatycznego, który zajmuje obecnie 30 pozycję. Obok Mateusza bardzo dobrze spisali się Damian Róg, Mateusz Siwiec oraz Dominik Toton. W sumie do drugiej rundy staniemy z kilkunastoosobową reprezentacją a na uczestników oprócz testów informatycznych czeka wykonanie broszury obejmującej następujące tematy: autorytety w moim otoczeniu, kto może być uznawany za autorytet, kto według mnie zasługuje na tytuł światowego autorytetu.

Trzymamy mocno kciuki za jak najlepsze wyniki naszych reprezentantów!

Maciej Matusik

 

MATURA NOWINY 24

Szanowni Państwo,


Zbliżająca się wiosna zwiastuje kwitnące kasztany, które są jednoznacznym symbolem pierwszego ważnego egzaminu dla młodego człowieka. Matura jest pierwszym krokiem ku dorosłemu życiu. Dobre przygotowanie do tego egzaminu nie tylko pomoże lepiej przeżyć stres związany z tym wydarzeniem, ale również uzyskać satysfakcjonujący wynik dla uczniów.

Redakcja Gazety Codziennej Nowiny tradycyjnie na łamach portalu nowiny24 uruchomiła specjalną podstronę, w której publikowane są próbne arkusze egzaminacyjne przygotowane przez nauczycieli z I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Prócz testów publikowane będą również artykuły mające na celu wyjaśnienie najczęstszych problemów związanych z odpowiednimi przedmiotami zdawanymi podczas egzaminu jak i rady, które pomogą poradzić sobie z us​ystematyzowaniem przygotowań do Matury w 2014.
Zapraszamy do odwiedzania strony: www.nowiny24.pl/probna-matura
Harmonogram publikacji:

 • Poniedziałek (24.02)  - j. polski (PP) ;
 • Wtorek (25.02)            - matematyka (PP i PR)
 • Środa (26.02)             - biologia i chemia (PR)
 • ​Czwartek (27.02)       - geografia (PR)
 • Piątek (28.02)            -  historia i WOS (PR)

PP - poziom podstawowy
PR - poziom rozszerzony

Zapraszamy!

 

17-18 luty 2014 - okupacja podium!

17 i 18 lutego rozgrywaliśmy czwartą rundę Międzyszkolnej Ligi Informatycznej. Tak jak w poprzednich miesiącach uczniowie pięciu szkół powiatu dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego stanęło do walki o cenne punkty w klasyfikacji generalnej konkursu. Nasie reprezentanci nie spuszczają z tonu i ostro prą w kierunku najwyższego miejsca podium. W młodszej grupie uczestników rewelacyjnie spisuje się Dominik Toton z pierwszej klasy technikum informatycznego, który okupuje trzecie miejsce i traci zaledwie nieco ponad dwa punkty do lidera. Po piętach depcze mu kolega z drugiej klasy - Damian Szpak, który po trzech jak na jego możliwości przeciętnych podejściach w końcu chwycił wiatr w żagle. W starszej grupie od czterech już lat nie odpuszcza Grzesiek Majka, który w stoickim spokoju, bardzo równo trzyma się w ścisłej czołówce (aktualnie czwarte miejsce). Dzielnie dotrzymują mu w tym kroku klasowi koledzy - Mateusz Śliwa i Tomek Łusiewicz, którzy dobrymi "występami" bronią swoich miejsce w pierwszej dziesiątce. Za miesiąc przedostatnia runda konkursu więc w okolicach podium będzie na pewno bardzo ciasno. Trzymamy za naszych kciuki!

Maciej Matusik
klasyfikacja generalna

 

Głosuj na Panią Dorotę Dudzińską!

 

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Zespole Szkół Agro-Technicznych

27 styczna 2014 roku minęła 69 rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Aby upamiętnić wszystkie ofiary holokaustu z czasu II wojny światowej ONZ ustanowił ten dzień Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.  Z tej okazji 13 lutego uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych uczestniczyli w lekcji multimedialnej na temat holokaustu przeprowadzonej przez panią Agnieszkę Kasprzyk. Zajęcia oparte były w szczególności na filmach i prezentacjach multimedialnych, opowiadających o życiu ludności żydowskiej w Polsce przed wybuchem wojny oraz o całej machinie zagłady, przygotowanej przez nazistów w latach 1942-1945. W podsumowaniu przedstawione zostały postawy Polaków, którzy nie zważając na niebezpieczeństwo, ratowali życie swoich sąsiadów czy znajomych pochodzenia żydowskiego, ukrywając ich przed śmiercią.

Pamięć o ofiarach holokaustu jest nieodłącznym elementem edukacji historycznej młodego pokolenia. Należy wracać i przypominać o tych tragicznych czasach, nie po to, aby wzbudzać u młodzieży uczucia agresji czy nienawiści do innych narodów, ale ku przestrodze – by już nigdy człowiek człowiekowi nie zgotował takiego losu. W czasach braku autorytetów moralnych ważne jest również pokazywanie młodzieży pozytywnych, a wręcz bohaterskich postaw zwykłych ludzi, ratujących z narażeniem swojego życia innych, gdyż „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”.

A.K.

Więcej…

 

Klasa czwarta z nowymi certyfikatami Cisco CCNA Discovery

Uczniowie (i Uczennica :-) klasy czwartej Technikum Informatycznego ukończyli certyfikowany kurs Akademii CISCO pn: CCNA Discovery: Sieci dla domu i małych przedsiębiorstw". Tematyka kursu skupiała się wokół zagadnień związanych z sieciami komputerowymi oraz ich zastosowaniem w różnych środowiskach - począwszy od małych, lokalnych sieci po rozwiązania korporacyjne. Podczas kursu uczestnicy mogli zagłębić się w tajniki następujących zagadnień: wstęp do komputerów i aplikacji, oprogramowanie komputerów osobistych, podłączenie do sieci, płączenie z Internetem z wykorzystaniem dostawcy usług internetowych,  adresacja sieciowa, usługi sieciowe, technologie bezprzewodowe, podstawy zabezpieczeń, rozwiązywanie problemów z siecią.

Nasza szkoła od kilku lat jest aktywnie działającą Lokalną Akademią Cisco, w której równolegle pogłębia swoją wiedze kilka grup. Aktualnie młodzież przygotowuje się m. in. do zdobycia kolejnego certyfikatu tj. drugiego z czterech semestrów CCNA Discovery.

Maciej Matusik

 

Zapraszamy do udziału w konkursie „Z językiem polskim za pan brat” !

21 II obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy uczniów do udziału w konkursie pod hasłem „Z językiem polskim za pan brat”.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:

I Językowo – ortograficznej, w formie dyktanda oraz zadań z poprawności językowej.

II Wokalnej – w formie Konkursu Piosenki Polskiej.

Konkurs ortograficzny odbędzie się 20 II w Sali 303, a wokalny 21 II w auli szkolnej. Uczniowie mogą brać udział w dowolnie wybranej kategorii. Do Konkursu Piosenki Polskiej należy wybrać utwór z listy podanej poniżej (można zaproponować inną piosnkę po uzgodnieniu z organizatorkami). Organizatorki zapewniają podkłady muzyczne, mile widziany akompaniament własny „na żywo”.

Na zwycięzców czeka sława i cenne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia przyjmują p. Sabina Urbanek i p. Małgorzata Pięta do 14 lutego 2014.

Więcej…

 

Warsztaty kulinarne - Akademia Młodego Kucharza

W pierwszym dniu ferii, 20 stycznia 2014r. nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zorganizowali zajęcia otwarte dla przyszłych absolwentów gimnazjów. Nasza propozycja została przychylnie przyjęta w środowisku gimnazjalistów, bo w zajęciach uczestniczyli uczniowie z gimnazjum z Niedźwiady Dolnej, Czarnej Sędziszowskiej, Łączek Kucharskich, Wielopola Skrzyńskiego, Małej i Ropczyc (nr 1, nr 2, nr 3, nr 4).
Przybyłych w tym dniu uczniów wraz z opiekunami przywitał dyrektor - Paweł Bujny wraz z kierownikiem praktycznej nauki zawodu- Andrzejem Zawiszą.

Więcej…

 

I Międzyszkolny Konkurs „Europejski Geodeta"

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie „Europejski Geodeta” uczniów Technikum w zawodzie geodeta, który odbędzie się 5 marca 2014r. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. Zgłoszenia przyjmują: p. Agnieszka Dąbroś i p. Magdalena Mazur do dnia 14 lutego 2014r.

MM i AD

Więcej…