KONKURS GASTRONOMICZNO-JĘZYKOWY

Konkurs ma formułę otwartą, czyli mogą w nim wziąć udział uczniowie naszej szkoły o profilu gastronomicznym. Organizowany jest w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach , w dniu 17 marca 2014 r. Obejmuje  on wykonanie wybranej potrawy.

Więcej…

 

I zadaniowy Rajd

Dzień dobry!

10 maja 2014 r. w Ropczycach odbędzie się: I Zadaniowy Rajd na Orientację PRZEPRAWA (http://przeprawa.jimdo.com/).

Oto kilka informacji o rajdzie: trasa ma długość ok. 30 km. Każdy zawodnik przy pomocy mapy i kompasu będzie musiał odszukać punkty kontrolne rozmieszczone w terenie oraz wykonać zadania specjalne (sprawnościowe, logiczne oraz na spostrzegawczość).

Na najlepszych czekają nagrody, a wśród wszystkich uczestników rozlosujemy upominki.

Chciałbym prosić o zamieszczenie informacji o rajdzie na stronie internetowej szkoły, żeby kadra oraz uczniowie mięli do niej dostęp.

Z wyrazami szacunku,
Maciek Sąsiadek – budowniczy trasy

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Święto zostało ustanowione już 15 lat temu przez UNESCO i jest obchodzone co roku w dniu 21 lutego. Dzień Języka Ojczystego ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej oraz pokazaniu odrębności i wyjątkowości każdego języka. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o obchodach tego dnia. Dzięki pomocy pań od polskiego mogliśmy w miłej i sympatycznej atmosferze spędzić ten dzień.

20 lutego w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbył się konkurs ortograficzno-językowy, w którym wzięło udział 43 uczestników. Najlepiej z trudnym dyktandem poradziła sobie  Daria Wiktor z klasy II TIA, drugie miejsce zdobyła Anna Chruściel z klasy III TAK, a  trzecie miejsce wywalczyła uczennica klasy II TIA Adrianna Książek.

galeria zdjęć

 

Więcej…

 

Dni otwarte 27 marca 2014

Drogi Gimnazjalisto 27 marca 2014 podczas dni otwartych będziesz miał okazję nie tylko poznać wyposażenie naszych pracowni. W tym dniu czekamy na Ciebie z szeregiem innych atrakcji m.in. występ zespołu muzycznego, zabawy i gry sportowe, pokaz czirliderek, degustacja potraw, wirtualne zdobywanie prawa jazdy.

Jeśli ten termin Ci nie odpowiada, jesteśmy do Twojej dyspozycji w innym dniu.

 

Nakręceni na pomaganie

Od początku roku szkolnego trwa w naszej szkole akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.  Do tej pory Zespół Szkół Agro-Technicznych przekazał kilkanaście dużych worków wypełnionych nakrętkami. Starania uczniów i nauczycieli zostały docenione, o czym świadczy przesłane przez fundację podziękowanie. Organizatorzy  informują, że akcja „Nakręć się na pomaganie” ciągle trwa. Zamiast wyrzucać nakrętki  do kosza na śmieci, dostarcz je do pracowni 308, 204 lub pani Magdaleny Mazur. To drobny gest ale znaczy bardzo wiele dla małych, ciężko chorych pacjentów, o których opowiadała pani psycholog z hospicjum podczas ubiegłorocznego spotkania na temat wolontariatu.

 

Szkolne zawody w tenisa stołowego

Już po raz kolejny przed feriami zimowymi rozegrane zostały na sali gimnastycznej szkolne zawody w tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Frekwencja znów dopisała, ponad 50 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w rozgrywkach sportowych - 36 chłopców i 17 dziewcząt grało systemem do dwóch przegranych meczy. Najlepszymi okazali się:

Dziewczęta:
I miejsce –KAROLINA KUJDA II TE
II miejsce- KINGA KUJDA I TE
III miejsce-EWA ZAWISZA III TKu

Chłopcy:
I miejsce- MATEUSZ POCIASK I ZSZ
II miejsce- MICHAŁ PANEK z klasy II TI
III miejsce- MARCIN BIESZCZAD z klasy IV TMR

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także zostali sfotografowani na pamiątkę. Organizatorem zawodów był pan Sebastian Szajstek.

Już po raz kolejny przed feriami zimowymi rozegrane zostały szkolne zawody w tenisa stołowego, na sali gimnastycznej dziewcząt i chłopców. Frekwencja znów dopisała ponad 50 uczniów naszej szkoły, uczestniczyła w rozgrywkach sportowych.36 chłopców i 17 dziewcząt, grało systemem do dwóch przegranych meczy. Najlepszymi okazali się:

 

Dziewczęta:

I miejsce –KAROLINA KUJDA II TE

II miejsce- KINGA KUJDA I TE

III miejsce-EWA ZAWISZA TTŻ

 

Chłopcy:

I miejsce- MATEUSZ POCIASK I ZSZ

II miejsce- MICHAŁ PANEK z klasy II TI

III miejsce- MARCIN BIESZCZAD z klasy IV TMR

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także zostali sfotografowani na pamiątkę

Organizatorem zawodów był pan Sebastian Szajstek.

Już po raz kolejny przed feriami zimowymi rozegrane zostały szkolne zawody w tenisa stołowego, na sali gimnastycznej dziewcząt i chłopców. Frekwencja znów dopisała ponad 50 uczniów naszej szkoły, uczestniczyła w rozgrywkach sportowych.36 chłopców i 17 dziewcząt, grało systemem do dwóch przegranych meczy. Najlepszymi okazali się:

 

Dziewczęta:

I miejsce –KAROLINA KUJDA II TE

II miejsce- KINGA KUJDA I TE

III miejsce-EWA ZAWISZA TTŻ

 

Chłopcy:

I miejsce- MATEUSZ POCIASK I ZSZ

II miejsce- MICHAŁ PANEK z klasy II TI

III miejsce- MARCIN BIESZCZAD z klasy IV TMR

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także zostali sfotografowani na pamiątkę

Organizatorem zawodów był pan Sebastian Szajstek.

 

XV Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Dnia 16.01.2014 r. w Hali Widowiskowo- Sportowej w Ropczycach miał miejsce  XV Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół im. dra Jana Zwierza. Naszą szkołę reprezentowały wszystkim dobrze znane, niezwykle  utalentowane  wokalistyki: Agata Dziedzic IV TAK, Edyta Dubiel II TAK oraz Magdalena Durał II BTŻ. Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne, gdyż jako jedyne z licznie występujących zostały wyróżnione gromkimi brawami i „bisami”. Wszystkim obecnym spodobały się niezwykle profesjonalnie  wykonane utwory: „Tobie, mały Panie” ,„Ding- dong” oraz najbardziej oklaskiwany „Biały śnieg i Ty” z repertuaru Piotra Rubika. Na ocenę celującą zasługuje także nieliczna, ale jakże skuteczna grupa „kibiców” z naszej szkoły, w składzie: Justyna Dusza II Ke, Monika Filpek II Ke, Michał Czapka I Ti, Krystian Feret I Ti, Marcin Guzy I Ti, Mariusz Zięba I Ti, Adam Dobek I TMR, Łukasz Koczela I TMR, Szymon Ziemiński I TMR. Wszystko to zostało upamiętnione przez niezastąpionych fotoreporterów z klasy IV Ti : Rafała Kujdę i Wojciecha Kroka. Humor i niesamowita energia towarzyszyły wszystkim przez całą imprezę, również nauczycielom-opiekunom.

 

Konkurs plastyczny „Ogród moich marzeń”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „Ogród moich marzeń”

1. Organizator konkursu: Zespół Szkół Agro – Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach: Technikum Architektury Krajobrazu

2. Cele konkursu:

> wykonanie prac plastycznych dowolną techniką, których motywem przewodnim będzie „Ogród moich marzeń”,

> rozwijanie wrażliwości na otaczający świat,

> poszerzanie wiedzy na temat ogrodów i roślinności,

> promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej,

> promocja zdolności plastycznych wśród gimnazjalistów.

Więcej…

 

Zajęcia rekreacyjno-sportowe na feriach zimowych

Zajęcia  rekreacyjno-sportowe na feriach zimowych

W dniach 20 i 27 stycznia (w poniedziałki)

odbędą się zajęcia rekreacyjno- sportowe

na sali gimnastycznej

w Zespole Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach

o godzinnie 10:00 do 11:30

Zapraszamy wszystkich chętnych lubiących aktywnie spędzać czas.

 

Powórt na podnium w rankingu IT Szkoła

Dzięki szczególnej aktywności uczniów z trzeciej klasy technikum informatycznego nasza szkoła wróciła na podium ogólnopolskiego ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła, który jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie. Zajmujemy obecnie trzecie miejsce spośród ponad czterystu zgłoszonych szkół. Ciśniemy dalej!

Maciej Matusik

 

Współpraca ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej

http://prezi.com/pccb2wtvsqb0/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share

Warsztaty szkoleniowe dla liderów „ Model szkolnego przedsiębiorstwa społecznego na obszarach wiejskich i miejsko – wiejskich”

Więcej…

 

Międzyszkolna Liga Informatyczna - runda II

Jeszcze przed przerwą świąteczną rozgrywaliśmy drugą rundę międzyszkolnego konkursu informatycznego. Jak każdego miesiąca uczestnicy stanęli do rozwiązywania testów online składających się z 30 losowo wybranych pytań z różnych dziedzin informatyki. Aktualnie aktywnie w konkursie bierze udział ok. 200 uczestników z 5 szkół powiatu dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego. Wśród czołowych miejsc w kwalifikacji generalnej nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów. W młodszej grupie wiekowej najlepsze wyniki osiągnęli Dominik Toton (piąte miejsce) oraz Dominik Pondo i Damian Szpak (miejsce siódme i dziewiąte). Natomiast w grupie starszej już tradycyjnie w ścisłej czołówce znalazł się Grzesiek Majka (miejsce trzecie) a także Wojtek Banaś i Tomek Łusiewicz (miejsca ósme i dziewiąte). Kolejna runda już 13 i 14 stycznia. Trzymamy więc mocno kciuki za naszych zawodników i zawodniczki!

Maciej Matusik
klasyfikacja generalna

 

Tolerancja dla chorych na AIDS

Pierwszy grudnia został ogłoszony Światowym Dniem Walki z AIDS, w dniu 15.12.2013 r. w naszej szkole kolejny raz nasza młodzież miała okazję obejrzeć program profilaktyczny o AIDS.W tym roku młodzież przedstawiła historię młodego człowieka,   który poprzez brak wiedzy, nieuwagę i chęć dorównania innym zaraził się wirusem HIV. Jednak ten młody człowiek nie został sam ze swoją chorobą, dzięki otwartości i wsparciu bliskich otrzymał pomoc. Wygodnie jest odwrócić głowę w inną stronę i udawać, że się nie widzi i nie słyszy, ...najczęściej wtedy, gdy powinniśmy zareagować, ale nie wiemy jak lub boimy się. Usprawiedliwiamy się pseudo tolerancją, nie reagujemy z bezradności i strachu.  Poprzez program chcieliśmy uświadomić młodzieży jak ważny jest to problem a  ludzie zarażeni żyją obok nas. Pokazaliśmy, że nie trzeba  obawiać się kogoś, kto jest nosicielem wirusa HIV lub choruje na AIDS. Osoba zarażona potrzebuje przyjaciół. Program przygotowała młodzież z klas: II Tża, II Tak/Ti oraz III Ti pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego pani Bernadety Bokoty oraz nauczycielki języka angielskiego pani Agnieszki Piskorowskiej.

Bernadeta Bokota

 

MATURA NOWINY 24

Szanowni Państwo,


Zbliżająca się wiosna zwiastuje kwitnące kasztany, które są jednoznacznym symbolem pierwszego ważnego egzaminu dla młodego człowieka. Matura jest pierwszym krokiem ku dorosłemu życiu. Dobre przygotowanie do tego egzaminu nie tylko pomoże lepiej przeżyć stres związany z tym wydarzeniem, ale również uzyskać satysfakcjonujący wynik dla uczniów.

Redakcja Gazety Codziennej Nowiny tradycyjnie na łamach portalu nowiny24 uruchomiła specjalną podstronę, w której publikowane są próbne arkusze egzaminacyjne przygotowane przez nauczycieli z I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Prócz testów publikowane będą również artykuły mające na celu wyjaśnienie najczęstszych problemów związanych z odpowiednimi przedmiotami zdawanymi podczas egzaminu jak i rady, które pomogą poradzić sobie z us​ystematyzowaniem przygotowań do Matury w 2014.
Zapraszamy do odwiedzania strony: www.nowiny24.pl/probna-matura
Harmonogram publikacji:

  • Poniedziałek (24.02)  - j. polski (PP) ;
  • Wtorek (25.02)            - matematyka (PP i PR)
  • Środa (26.02)             - biologia i chemia (PR)
  • ​Czwartek (27.02)       - geografia (PR)
  • Piątek (28.02)            -  historia i WOS (PR)

PP - poziom podstawowy
PR - poziom rozszerzony

Zapraszamy!

 

17-18 luty 2014 - okupacja podium!

17 i 18 lutego rozgrywaliśmy czwartą rundę Międzyszkolnej Ligi Informatycznej. Tak jak w poprzednich miesiącach uczniowie pięciu szkół powiatu dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego stanęło do walki o cenne punkty w klasyfikacji generalnej konkursu. Nasie reprezentanci nie spuszczają z tonu i ostro prą w kierunku najwyższego miejsca podium. W młodszej grupie uczestników rewelacyjnie spisuje się Dominik Toton z pierwszej klasy technikum informatycznego, który okupuje trzecie miejsce i traci zaledwie nieco ponad dwa punkty do lidera. Po piętach depcze mu kolega z drugiej klasy - Damian Szpak, który po trzech jak na jego możliwości przeciętnych podejściach w końcu chwycił wiatr w żagle. W starszej grupie od czterech już lat nie odpuszcza Grzesiek Majka, który w stoickim spokoju, bardzo równo trzyma się w ścisłej czołówce (aktualnie czwarte miejsce). Dzielnie dotrzymują mu w tym kroku klasowi koledzy - Mateusz Śliwa i Tomek Łusiewicz, którzy dobrymi "występami" bronią swoich miejsce w pierwszej dziesiątce. Za miesiąc przedostatnia runda konkursu więc w okolicach podium będzie na pewno bardzo ciasno. Trzymamy za naszych kciuki!

Maciej Matusik
klasyfikacja generalna

 

Głosuj na Panią Dorotę Dudzińską!

 

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Zespole Szkół Agro-Technicznych

27 styczna 2014 roku minęła 69 rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Aby upamiętnić wszystkie ofiary holokaustu z czasu II wojny światowej ONZ ustanowił ten dzień Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.  Z tej okazji 13 lutego uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych uczestniczyli w lekcji multimedialnej na temat holokaustu przeprowadzonej przez panią Agnieszkę Kasprzyk. Zajęcia oparte były w szczególności na filmach i prezentacjach multimedialnych, opowiadających o życiu ludności żydowskiej w Polsce przed wybuchem wojny oraz o całej machinie zagłady, przygotowanej przez nazistów w latach 1942-1945. W podsumowaniu przedstawione zostały postawy Polaków, którzy nie zważając na niebezpieczeństwo, ratowali życie swoich sąsiadów czy znajomych pochodzenia żydowskiego, ukrywając ich przed śmiercią.

Pamięć o ofiarach holokaustu jest nieodłącznym elementem edukacji historycznej młodego pokolenia. Należy wracać i przypominać o tych tragicznych czasach, nie po to, aby wzbudzać u młodzieży uczucia agresji czy nienawiści do innych narodów, ale ku przestrodze – by już nigdy człowiek człowiekowi nie zgotował takiego losu. W czasach braku autorytetów moralnych ważne jest również pokazywanie młodzieży pozytywnych, a wręcz bohaterskich postaw zwykłych ludzi, ratujących z narażeniem swojego życia innych, gdyż „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”.

A.K.

Więcej…

 

Klasa czwarta z nowymi certyfikatami Cisco CCNA Discovery

Uczniowie (i Uczennica :-) klasy czwartej Technikum Informatycznego ukończyli certyfikowany kurs Akademii CISCO pn: CCNA Discovery: Sieci dla domu i małych przedsiębiorstw". Tematyka kursu skupiała się wokół zagadnień związanych z sieciami komputerowymi oraz ich zastosowaniem w różnych środowiskach - począwszy od małych, lokalnych sieci po rozwiązania korporacyjne. Podczas kursu uczestnicy mogli zagłębić się w tajniki następujących zagadnień: wstęp do komputerów i aplikacji, oprogramowanie komputerów osobistych, podłączenie do sieci, płączenie z Internetem z wykorzystaniem dostawcy usług internetowych,  adresacja sieciowa, usługi sieciowe, technologie bezprzewodowe, podstawy zabezpieczeń, rozwiązywanie problemów z siecią.

Nasza szkoła od kilku lat jest aktywnie działającą Lokalną Akademią Cisco, w której równolegle pogłębia swoją wiedze kilka grup. Aktualnie młodzież przygotowuje się m. in. do zdobycia kolejnego certyfikatu tj. drugiego z czterech semestrów CCNA Discovery.

Maciej Matusik

 

Zapraszamy do udziału w konkursie „Z językiem polskim za pan brat” !

21 II obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy uczniów do udziału w konkursie pod hasłem „Z językiem polskim za pan brat”.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:

I Językowo – ortograficznej, w formie dyktanda oraz zadań z poprawności językowej.

II Wokalnej – w formie Konkursu Piosenki Polskiej.

Konkurs ortograficzny odbędzie się 20 II w Sali 303, a wokalny 21 II w auli szkolnej. Uczniowie mogą brać udział w dowolnie wybranej kategorii. Do Konkursu Piosenki Polskiej należy wybrać utwór z listy podanej poniżej (można zaproponować inną piosnkę po uzgodnieniu z organizatorkami). Organizatorki zapewniają podkłady muzyczne, mile widziany akompaniament własny „na żywo”.

Na zwycięzców czeka sława i cenne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia przyjmują p. Sabina Urbanek i p. Małgorzata Pięta do 14 lutego 2014.

Więcej…

 

Warsztaty kulinarne - Akademia Młodego Kucharza

W pierwszym dniu ferii, 20 stycznia 2014r. nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zorganizowali zajęcia otwarte dla przyszłych absolwentów gimnazjów. Nasza propozycja została przychylnie przyjęta w środowisku gimnazjalistów, bo w zajęciach uczestniczyli uczniowie z gimnazjum z Niedźwiady Dolnej, Czarnej Sędziszowskiej, Łączek Kucharskich, Wielopola Skrzyńskiego, Małej i Ropczyc (nr 1, nr 2, nr 3, nr 4).
Przybyłych w tym dniu uczniów wraz z opiekunami przywitał dyrektor - Paweł Bujny wraz z kierownikiem praktycznej nauki zawodu- Andrzejem Zawiszą.

Więcej…

 

I Międzyszkolny Konkurs „Europejski Geodeta"

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie „Europejski Geodeta” uczniów Technikum w zawodzie geodeta, który odbędzie się 5 marca 2014r. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. Zgłoszenia przyjmują: p. Agnieszka Dąbroś i p. Magdalena Mazur do dnia 14 lutego 2014r.

MM i AD

Więcej…

 

Trzecia runda ligi informatycznej

Styczniowe rozdanie w naszym internetowym konkursie przyniosło spore przetasowanie w klasyfikacji generalnej. Na szczęście na korzyść naszych reprezentantów. Bardzo dobrze w konkursie spisują się Dominik Toton - drugie miejsce w młodszej grupie oraz Dominik Pondo, który plasuje się aktualnie na czwartej pozycji. Zaraz za podium lądują: Mateusz Siwiec, Mikołaj Sydor i Damian Szpak. Natomiast w starszej kategorii uparcie utrzymują się w czołówce stawki Grzesiek Majka z Tomkiem Łusiewiczem. Mocną grupę pościgową stworzyli w tym miesiącu Wojtek Banaś, Mateusz Śliwa i Kamil Filipek. Chłopcy mocną prą w kierunku podium, które cały czas jest dla nich osiągalne. Gratuluję WSZYSTKIM naszym reprezentantom dobrych wyników i mocno trzymam kciuki za lutową rundę.

Maciej Matusik

klasyfikacja generalna

 

„Żywienie u progu i schyłku życia”- XVIII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Dnia 10 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Naszą szkołę reprezentowały Bernadetta Świder z klasy III technikum Kucharz oraz Agnieszka Sowiźrał z klasy III Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, które zajęły kolejno XIII i XVII miejsce na 45 uczestników. Olimpiada należy do bardzo trudnych, ponieważ  obejmuje wiedzę   z zakresu chemii, biologii, technologii gastronomicznej, podstaw żywienia człowieka  i  obsługi konsumenta.

Uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia  za rok.

Magdalena Charchut

 

XIX Edycja Międzyszkolnego Konkursu „Wybieram Trzeźwość”

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 18 grudnia 2013r.

Udział w tym konkursie wzięli:

Molek Gabriela, Nowak Katarzyna, Michał Balasa, Paulina Totoń, Damian Szpak, Katarzyna Majchrowicz, Szymon Wośko, Bartłomiej Delekta, Dawid Ligęza Bernadetta Świder . Nasi koledzy i koleżanki byli pod opieką p. Małgorzaty Pięty oraz p. Sylwii  Majki-Białorudzkiej. Szymon Wośko otrzymał wyróżnienie za prace literacką, II miejsce zajęli: Paulina Totoń, Michał Balasa i Damian Szpak za pracę multimedialną. Gratulujemy.

G.Molek

 

Wspólne kolędowanie

20 grudnia zagrali i zaśpiewali nasi uczniowie, którzy poprzez swoje występy przybliżyli wszystkim magię świąt Bożego Narodzenia. W wykonaniu młodzieży wysłuchano najpiękniejszych kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych. Utwory znakomicie jak zawsze wykonali: Justyna Madeja, Karolina Kujda, Edyta Dubiel, Magdalena Durał, Agata Dziedzic, Konrad Jarzębski, Szymon Ziemiński, Łukasz Koczela, Adam Dobek i Witold Ferfecki. Oprawę muzyczną zapewnili: Paweł Niewiarowski, Bartłomiej Kulig, Bartłomiej Delekta oraz Kamil Żurad.

Ponadto w koncercie udział wzięli: Daria Wiktor, Klaudia Nowacka, Kamil Bieszczad, Daniel Mucha, Waldemar Zaręba, Ewelina Wójcik, Sylwia Wójcik, Magdalena Pociask, Diana Kujda, Michał Balasa, Mateusz Ignac, Paweł Przypek, Tomasz Łusiewicz, Jakub Kusowski oraz Łukasz Kot.

Przepiękną scenerię Świąt Bożego Narodzenia, pachnącą choinkami i przepełnioną deszczem światełek zaprojektowała p. Bernadeta Bokota. W wykonaniu pomagali uczniowie klasy II a Tż i IV Ti.

Nie zabrakło również kolędników,  którzy złożyli wszystkim obecnym góralskie życzenia. Wspominaliśmy także tych, których już zabraknie przy naszych stołach,  naszych bliskich zmarłych, naszych nauczycieli, pracowników oraz uczniów z naszej szkoły. Dla nich wykonano „Kolędę dla nieobecnych”.

W magicznej atmosferze Bożego Narodzenia, oświetlonej światełkami choinki, przygotowywano się wspólnie do przeżywania najpiękniejszych w roku świąt…

B. Bokota, J.Doroba

Więcej…