konkursy

KONKURS GASTRONOMICZNY „SMAK SZPARAGÓW”

Szparagi, które są smakowitym zwiastunem wiosny, wystąpiły w roli głównej podczas szkolnego konkursu gastronomicznego „Smak szparagów 2023”, przeprowadzonego 29 maja 2023 r. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy pierwszej technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem p. S.Nizioł, p. D.Dudzińska. Wśród przygotowywanych potraw dominowały dania z makaronów, jednak najwyżej został oceniony krem z zielonej szparagi z krewetką i parmezanem przygotowany przez Kingę Staroń , Patrycję Radu i Izabelę Królikowską.

Tags: 

ZSA-T ZŁOTĄ SZKOŁĄ NBP!

Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach uzyskał w tym roku miano ZŁOTEJ SZKOŁY NBP!!! Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. ldeą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Tytuł „Złota Szkoła NBP” to prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych szkół biorących udział w programie. O taki tytuł ubiegają się szkoły, które otrzymały najwięcej punktów za zrealizowane zadania.

Tags: 

KACPER NAJLEPSZY NA ZAMKU

„Do trzech razy sztuka”. Nie udało się w Szczecinie, nie udało się w Rzeszowie, udało się za to w Suchej Beskidzkiej. Kacper Saletnik 28 kwietnia okazał się najlepszy w ogólnopolskim konkursie wiedzy informatycznej pn. „Akademia Liderów Przyszłości”. Do finału konkursu z „Agro” awansowali również Piotrek Bielański oraz Hubert Drozd. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną widzą z zakresu: popularnych języków programowania, technologii internetowych, inżynierii oprogramowania, sieci komputerowych oraz grafiki komputerowej.

Tags: 

KACPER W FINALE „PINGA”

18 kwietnia w murach Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie miało miejsce rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu programistycznego pn. „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”. W gronie najlepszych, po zaciętych eliminacjach znalazł się nasz uczeń – Kacper Saletnik z czwartej klasy technikum informatycznego. Ten utalentowany programista ostatecznie zajął 7 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Maciej Matusik

Tags: 

POTRÓJNE ZWYCIĘSTWO NA FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ!!!

W czwartek 20 kwietnia odbył się w Centrum Kultury im J.Mehoffera Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie pięciu szkół ponadpodstawowych śpiewali po angielsku, niemiecku i ukraińsku. Wszyscy wykonawcy byli świetnie przygotowani do występów na scenie, reprezentowali wysoki poziom i doskonale bawili licznie zebraną publiczność.

Tags: 

WYSOKIE MIEJSCE NASZEGO UCZNIA W OLIMPIADZIE

W dniu 15.04.2023 r. odbył się XXXVIII okręgowy etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie. Wszystkich zakwalifikowanych uczestników było ponad 80. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Lisak, Piotr Bielański oraz Krzysztof Krasoń. Uczniowie najpierw wzięli udział w części pisemnej, składającej się z 50 pytań. Krzysztof Krasoń zakwalifikował się do drugiego etapu, w którym zmagał się z wylosowanym zestawem pięciu pytań, udzielając odpowiedzi w obecności licznie zgromadzonych obserwatorów konkursu.

Tags: 

Strony