konkursy

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE NA LEGENDĘ!

W miniony piątek , 17 grudnia 2021 r., w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej odbył się uroczysty finał pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego "Wędrówka z legendą przez ziemię ropczycko - sędziszowską".

 Andżelika Mazur z klasy 3 IbP zajęła II miejsce w tym konkursie ( w kategorii: szkoły ponadpodstawowe ) i w obecności Wicestarosty p. Bernadety Frysztak, Dyrektora naszej szkoły, p. Bogusława Wojnowskiego oraz wielu innych znakomitych gości, odebrała nagrodę dla jednej z najlepszych uczestniczek konkursu.

Tags: 

KONKURS POETYCKI O BŁ. KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM

„Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno.” Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza  uczniów Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach do udziału w konkursie poetyckim na napisanie wiersza o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Konkurs ma na celu pogłębianie wiedzy o życiu, działalności i zasługach „Prymasa Tysiąclecia”, zachęcanie uczniów do próby tworzenia własnych tekstów poetyckich, stwarzanie uczniom możliwości  wyrażania własnych  opinii i refleksji.

Tags: 

OLIMPIADA HISTORYCZNA

Uczniowie naszej szkoły A. Glinka, S. Góral i P. Misiorek wzięli udział w VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii pt. „Konstytucja 3 Maja”. Odpowiadali na zawarte w formularzu pytania dotyczące tego wydarzenia i ludzi z nim związanych. Mocno trzymamy kciuki za jak najwyższe wyniki uczestników olimpiady i dziękujemy za ich zaangażowanie w przygotowanie się do startu w niej.

Katarzyna Czajkowska

Tags: 

KONKURS PLASTYCZNY

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego o życiu
i twórczości Wincentego Witosa.

16 listopada 2021r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursie plastycznym dotyczącym życia i twórczości W. Witosa.

I miejsce zajęła Dominika Mazur z klasy III b Technikum w zawodzie technik informatyk.
II miejsce zajęła Aleksandra Glinka z klasy III Technikum
w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
III miejsce zajęła Natalia Ignas z klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Tags: 

KONKURS FOTOGRAFICZNY NA PROPOZYCJĘ ZDROWEGO DRUGIEGO ŚNIADANIA ROZSTRZYGNIĘTY!

W związku z obchodami w dniu 8 listopada Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, Szkolne Koło Gastronomiczne ogłosiło  konkurs fotograficzny na propozycję zdrowego drugiego śniadania, które można zabrać ze sobą do szkoły.

 I miejsce zdobyła Justyna Susz z klasy IV TŻiUG, II miejsce ex aequo Iwona Rusin i Marlena Stec z klasy III TŻiUG, III miejsce ex aequo Marlena Przydział i Kinga Kujda z klasy IV TŻiUG. Wyróżnienia  otrzymały: Kinga Rojek i Kinga Panek z klasy IV TŻiUG i Kinga Chmara z klasy II TŻiUG.

 Dziękujemy wszystkim za  udział i ciekawe propozycje.  

Tags: 

KRYSTIAN AWANSOWAŁ DO DRUGIEJ RUNDY PINGA!

Krystian Sołtys – uczeń czwartej klasy technikum informatycznego zakwalifikował się do drugiego etapy ogólnopolskiego konkursu informatycznego „PING”. Znalazł się z gronie 19 najlepszych programistów, którzy po rozwiązaniu pięciu zadań uzyskali największą liczbę punktów. Przed Krystianem jeszcze jeden etap i widzimy się w finale! To już dziesiąta edycja Potyczek Informatycznych Nowej Generacji, w których to kilkakrotnie nasi uczniowie stawali na różnych stopniach podium.

Maciej Matusik

Tags: 

XLIV OLIMPIADA WIEDZY GEODEZYJNEJ I KARTOGRAFICZNEJ

W naszej szkole po raz kolejny 21 i 22 października odbyła się Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, której organizatorem jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Chętni uczniowie klas IV Technikum, zawód technik geodeta rozwiązywali 80 zadań testowych, 4 zadania pisemne i 2 zadania terenowe z zakresu pomiarów sytuacyjnych i realizacyjnych.

A.Cz.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Tags: 

ZAPROJEKTUJ KOSZULKĘ - KONKURS

Interesujesz się grafiką komputerową? Masz głowę pełną pomysłów? Lubisz rysować?

Ten konkurs jest dla Ciebie! Zaprojektuj koszulkę promocyjną naszej szkoły i powalcz o ciekawą nagrodę. Projekt możesz wykonać przy pomocy dowolnego programu komputerowego lub w formie tradycyjnego rysunku.

Na Wasze pomysły i prace czekamy do 19 listopada 2021r.

Tags: 

JAKUB MUZYK MISTRZEM ORTOGRAFII

30 września 2021 r. w sędziszowskim LO odbył się finał powiatowego konkursu Zostań Mistrzem Ortografii. Przedstawiciele wszystkich szkół średnich napisali dyktanda konkursowe w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów w 3 kategoriach językowych: Jakub Muzyk i Adrian Paśko z kl. 2TI pisali dyktando po niemiecku,   Magdalena Tęcza z kl. IV TAK, Izabela Ortyl z kl. IV TG i Piotr Bielański z kl. 2 TI  startowali w kategorii język polski, natomiast Patryk Paśko z kl. III IbG oraz Jakub Janik i Karol Mucha z kl.

Tags: 

Strony