ŻYWIENIOWCY NA PODIUM

Uczennice klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych Natalie Pociask i Gabriela Marć uczestniczyły 8 listopada 2017 roku w konkursie gastronomicznym w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie. Celem konkursu było propagowanie znajomości tradycji i kuchni niemieckiej zwłaszcza regionu Saksonii, aktywizowanie uczniów poprzez rozbudzenie ich inicjatywy i pomysłowości, nawiązanie współpracy między szkołami. O miejsce na podium rywalizowały cztery dwuosobowe drużyny uczniów klas żywieniowych z Radymna, Przeworska, Ropczyc i Jarosławia.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

- etap pierwszy obejmował rozwiązanie testu pisemnego z dziedziny gastronomicznego słownictwa w języku niemieckim i znajomości regionu Saksonii,- - etap drugi obejmował zaprezentowanie przez uczennice wykonanej potrawy, przedstawienie receptury w nawiązaniu do kulinarnych tradycji Niemiec.

Recepturę na danie konkursowe wraz z uczniami przygotowała nauczycielka przedmiotów zawodowych - pani Dorota Dudzińska. Poświęcony czas i zaangażowanie uczennic jest godne naśladowania dla Młodych Adeptów Sztuki Kulinarnej, zdały wzorowo a swoje pierwsze potyczki z gastronomią nich im otworzą drogę do dalszych sukcesów.

ZOBACZ ZDJĘCIA