AGATA WYŚPIEWAŁA FINAŁ II OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ I NIEPODLEGŁEJ

27 września 2017 w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie eliminacje II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, organizowanego przez Stowarzyszenie Passionart oraz IPN Oddział Rzeszów.

Zespół Szkół Agro-Technicznych reprezentowały dwie solistki, przygotowane przez opiekuna Agnieszkę Kasprzyk: Agata Magdoń i Klaudia Krok – uczennice klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomiczych. Akompaniował im na gitarze Kacper Drapała – uczeń klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Każdy uczestnik miał przed jury wykonać trzy utwory tematycznie osadzone w realiach II wojny światowej lub pierwszego dziesięciolecia powojennego. Agata wykonała piosenki: „W ten jeden dzień”, „Ostatni list” oraz „Sanitariuszka Małgorzatka”, Klaudia natomiast: „Pałacyk Michla”, „Dziewczyna z granatem” i „Biały krzyż”.

Artystyczne wykonanie Agaty zaprowadziło ją na podium konkursu, a jednocześnie otwarło jej drogę do wielkiego finału, który odbędzie się w Krakowie w dniach 11 i 12 listopada 2017 w Filharmonii Krakowskiej. Finaliści oprócz własnego repertuaru mają opracować jeden z podanych utworów, który wykonają przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Krakowskiej.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Jest to ciekawa forma nauki historii połączona z pasją śpiewania. Dzięki piosenkom powstańczym można również poznawać historię naszego kraju.

 Agacie życzymy powodzenia w finale konkursu, pamiętając jednocześnie, że jej obecność w tak ścisłym i zaszczytnym gronie najlepszych solistów z całej Polski jest już wielkim sukcesem.