GEO-OLIMPIADA

25 kwietnia gościliśmy murach naszej szkoły uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach, którzy wzięli udział w GEO-OLIMPIADZIE czyli rozgrywkach sportowo – zręcznościowych o zabarwieniu geodezyjnym. Wszystkie konkurencje - zarówno w części praktycznej, w której uczestnicy używali przyrządów geodezyjnych w niecodzienny sposób jak i w części teoretycznej, dotyczącej zagadnień związanych z skalą i  mapami - odbyły się na terenie szkolnych warsztatów. Skład Jury, który stanowili nauczyciele przedmiotów geodezyjnych i uczniowie klasy II w zawodzie technik geodeta wyłonili zwycięzców – Kacpra Kojdera, Emilię Róg i  Michała Kobierę.

Całą imprezę uświetnił uczeń II klasy w zawodzie technik geodeta Bartłomiej Pachoł, który zaprezentował  wykład nt.: „Drony – ciekawostki i możliwości zastosowania w geodezji”, a także wykonał wszystkim rywalizującym uczniom kilka niepowtarzalnych, pamiątkowych zdjęć z bezzałogowego statku powietrznego.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje oraz rozgrywki, w których uczestnicy musieli wykazać się sprytem oraz pomysłowością pozostaną na długo w ich pamięci i już dziś zapraszamy na GEO-OLIMPIADĘ w przyszłym roku!

M.M.

ZOBACZ ZDJECIA