NASZE PODIUM W GRAND IT!

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami i to samo tyczy się aktualnego sezonu konkursowego. Po raz ostatni nasi uczniowie „podnieśli rękawice” i znów mamy pudło! Nasi reprezentanci kolejny raz zdominowali Ogólnopolski konkurs informatyczny pn. „Grand IT-Test” zdobywając aż pięć miejsc w pierwszej dziesiątce  - z czego te dwa najwyższe. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu jest Rafał Pociask z trzeciej klasy technikum informatycznego, który w ubiegłym roku miał miejsce drugie, natomiast tym razem tę pozycję zajął jego kolega klasowy Sebastian Jakubowski. Czwarte miejsce przypadło Piotrkowi Kujdzie, a tuż za nim uplasował się Michał Załocha – oboje z klasy drugiej. Miłą informacja okazało się ósme miejsce Aldony Wiktor, które również należy do „weteranów” tego konkursu podciągając się o jedno oczko w stosunku do zeszłorocznej klasyfikacji.

GRAND IT TEST to konkurs, którego głównym celem jest sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin informatyki. Zadaniem uczestników jest rozwiązywanie testów wiedzy, które są udostępniane stronie IT Szkoły w ciągu roku szkolnego tj. od marca do czerwca 2018 r. Organizatorami są: Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa oraz Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

W tym roku szkolnym do zawodów przystąpiły 1532 osoby, które rozwiązały 48 testów, a w sumie odpowiedziały na blisko 400 pytań. Serdecznie gratulujemy!

Maciej Matusik