GODZINA KODOWANIA

Godziny Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata. Nie mogło w tym gronie także zabraknąć naszych informatyków.

Podczas tegorocznego Tygodnia Edukacji Informatycznej, który przypał na 7-13 grudnia nasi młodzi programiści zagłębiali się w tajniki kodowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych przygotowanych przez światowych liderów branży IT, m.in.: Apple, Microsoft, Google. Cieszy również popularność tej inicjatywy w Polsce.

Według danych zebranych przez organizatorów, 298 572 uczestników z Polski wzięło udział w 494 956 sesjach w ostatnich 12 miesiącach Godziny Kodowania! W poszczególnych miesiącach, z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych, Polska plasowała się na miejscach 10-16 w rankingu liczby sesji i uczestników wśród ok. 200 krajów uczestniczących w tej inicjatywie.

W szczególności w grudniu 2014, 80 535 uczestników z Polski (12 miejsce wśród krajów) wzięło udział w 127 455 sesjach (10 miejsce wśród krajów). Postarajmy się, by pobić ten rekord w tym miesiącu. Co ważne w  Godzinie Kodowania można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów.

Możliwe są również zajęcia bez komputerów.
Na stronie http://godzinakodowania.pl/ obejrzyj wideo, a nieco niżej na tej stronie możesz zobaczyć, jak popularna jest ta inicjatywa w świecie.