ARCHITEKCI KRAJOBRAZU W ZASOWIE

W dniu 27 października 2017 r. wszystkie klasy kierunku Technik Architektury Krajobrazu, pod opieką p. Ewy Tomaki i p. Haliny Wiktor pojechały na wycieczkę. Nie była to zwykła wycieczka, gdyż miejscem naszego pobytu była Szkółka Drzewek Owocowych, Krzewów i Podkładek Wawrzonek Bogusław. Szkółka ta znajduje się w Zasowie, nieopodal Dębicy. Wyjechaliśmy o godz. 8.30. Kiedy dojechaliśmy, okazało się, że właściciele realizują właśnie zamówienie, które muszą wykonać .My musieliśmy więc jeszcze krótką chwilę spędzić w autobusie, ponieważ pogoda była pod psem czyli lało. Kiedy już wyszliśmy z autokaru i weszliśmy do budynku, zobaczyliśmy ogromną halę, w której znajdowały się chłodnie do przechowywania materiału szkółkarskiego oraz palety, na których znajdowały się wykopane drzewka. Właściciele wprowadzili nas do tych pomieszczeń i bardzo szczegółowo omówili nam warunki w jakich przechowuje się drzewka owocowe przez kilka miesięcy. Są to komory chłodnicze z tzw. kontrolowaną atmosferą. Następnie Pan Bogusław pokazał nam najnowszy sprzęt czyli kombajn do wykopywania drzewek ze szkółki i dokładnie omówił sposób jego działania. Wyjaśnił nam też etapy produkcji drzewek owocowych, od ziarenka po ponad metrową roślinę, którą później sprzedaje. Choć pogoda niezbyt nam sprzyjała, to wszyscy uważnie słuchali i byli bardzo zainteresowani. Właścicielka okazała się świetnym cukiernikiem, gdyż na koniec poczęstowała nas przepysznym ciastem. Każdy uczestnik wycieczki dostał również drzewko jabłoni o pokroju kolumnowym. Wszyscy byli miło zaskoczeni. W ramach podziękowania za tak miłe przyjęcie podarowaliśmy właścicielce kolorowe Chryzantemy- jako znak szczęścia i dobrobytu. Okazało się, że jednak nie był to koniec naszego pobytu, ponieważ wraz z właścicielem pojechaliśmy do szkółki gdzie rosły drzewka, oczekujące na wykopanie. Do autokaru wróciliśmy w brudnych butach i przemoczeni .

Oczywiście, jak to zwykle bywa na wycieczkach, finałowym miejscem naszej podróży był McDonald. Zmęczeni i najedzeni wróciliśmy do Ropczyc.

 W imieniu wszystkich, obecnych na tej wycieczce uczniów chcielibyśmy bardzo podziękować Państwu Wawrzonkom za tak miłe przyjęcie i fachowo przekazaną nam wiedzę.  

ZOBACZ ZDJĘCIA