KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Boże Narodzenie to szczególny czas, pełen miłości, pojednania, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach, to czas z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, mające zawsze wyjątkowy nastrój,  dostarczające  wielu wrażeń i wzruszeń.

 W tym roku szkolnym w ramach przedstawienia Bożonarodzeniowego odbył się koncert kolęd i pastorałek przeplatany opowiadaniem o zwyczajach i tradycjach polskich związanych z tym świętem. Obejrzeliśmy krótkie filmiki, z których dowiedzieliśmy się, co nasi nauczyciele i uczniowie wiedzą o polskich zwyczajach świątecznych. Ich dopełnieniem były informacje przekazane przez narratorów tego spotkania Marikę Ferfecką ( II TŻG) oraz Jacka Chruściel (I TIA).

Był to bardzo pouczający i ciekawy występ, skłaniający do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie. Natalia Stanek, Agata Magdoń (III TŻ), Mariola Dubiel (II TŻG), Klaudia Krok (III TAŻ), Wioletta Róg ( ITIA) Kacper Szlachta (III TG)-szkolni wokaliści po raz kolejny pokazali swój talent muzyczny. Zaśpiewane zostały liczne kolędy i pastorałki, jedne o staropolskim rodowodzie tradycyjnie śpiewane w polskich domach jak np. Gdy śliczna Panna, inne bardziej współczesne.

Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, czego dowodem były szczere brawa.

 Całości dopełniała wspaniała dekoracja, wigilijny stół nakryty białym obrusem, choinka, kominek, mnóstwo świeczek tworzących odpowiedni nastrój.

Na zakończenie zgromadzeni uczniowie oraz nauczyciele  wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor.

Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie jasełek były panie A. Dąbroś i A.Konefał.

ZOBACZ ZDJĘCIA