wycieczki
SALON MATURZYSTÓW
Po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w „Salonie Maturzystów”- imprezie organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Informacyjnej dla maturzystów. W tym roku szkolnym odbywał się on na Politechnice Rzeszowskiej. 26.09.24r. młodzież klas V uczestniczyła na cyklu wykładów przygotowanych przez ekspertów OKE w Krakowie, rozwiewających mity wokół egzaminów maturalnych. Na maturzystów czekały stoiska uczelni i innych instytucji edukacyjnych z Podkarpacia i całej Polski. Każdy
z uczestników mógł pobrać „Informator maturzystów 2025”
WIDZIELIŚMY TO…NA WŁASNE OCZY!
Wtorkowe przedpołudnie 24 września uczniowie klas: 2 Ti, 2 TUP, 3 Ti, 4 Ti, 4 Tia, 5 TŻ spędzili w rzeszowskim kinie, gdzie wspólnie z organizatorkami wyjazdu: pp. Katarzyną Czajkowską, Sylwią Panek, Jolantą Kosiak i Agnieszką Ziębą-Kubik oglądali film na podstawie biografii jednej z najbardziej cenionych na świecie korespondentek wojennych – Lee Miller. Jej odważne i wstrząsające fotografie pokazały horror II wony światowej i przeszły do historii.
RAJD ROWEROWY DO WIERZCHOSŁAWIC
„Agro-Szprycha” wyjeżdża dwa razy w roku, ale jak już jedzie to jedzie. Tym razem włączając się w obchody roku Witosa, postanowiliśmy udać się na grób naszego patrona. Mocną, zwartą grupą wyruszyliśmy o poranku w kierunku Wierzchosławic, gdzie dotarliśmy w blasku słońca w godzinach południowych. Trasa przejazdu prowadziła leśnymi dróżkami, a kilometry ubywał w szybkim tempie.
Blisko 180 kilometrowa droga upłynęła w wesołej atmosferze i nawet końcowe podjazdy Pogórza Ciężkowskiego okazały się nie takie straszne, a piękne panoramy zrekompensowały piekący ból nóg.
PLENER MALARSKI U WITOSA
Podtrzymując wspaniałą szkolną tradycję wyjazdu najmłodszych uczniów w rodzinne strony naszego Patrona, 7 czerwca 2024 r. Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach zwiedzali uczniowie klas: I TP, I Ti, II TAK, II Tip, II TP wraz z organizatorkami imprezy - pp. Katarzyną Czajkowską, Sylwią Panek, Sylwią Majką-Białorudzką i Agnieszką Ziębą-Kubik.
BYLIŚMY W … TROI!
EKO PRZYGODA W BUDAPESZCIE
W kwietniu uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych mieli okazję wyjechać do Budapesztu w ramach projektu CITIZENS FOR CLIMATE, gdzie - przy połączonych siłach i działając w kilku grupach międzynarodowych - poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska. W czasie realizacji programu, oprócz zwiedzania miasta, uczestnicy starali się sprostać zadaniom przygotowanym przez gospodarzy. Nasz C4C-team zaliczył eko-praktyki, odwiedzając ogród klimatyczny, Makerspace creative company, stację meteorologiczną, oczyszczalnię wody, a także Park miejski Pünkösdfürdő.
ŚLADAMI WYSPIAŃSKIEGO
5 kwietnia 2024 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie obejrzeliśmy zaskakującą i niezwykłą sztukę o Stanisławie Wyspiańskim, który 123 lata temu, w tym samym teatrze, wystawił „Wesele”, wywołując premierą spektaklu niemałe poruszenie w środowisku artystycznym i towarzyski skandal. Współczesna sztuka „Proszę państwa, Wyspiański umiera” także nie pozostawia widza obojętnym i znudzonym. Jest to historia nie o śmierci, ale o życiu czwartego wieszcza; o jego pragnieniach, rozczarowaniach, egoizmie, miłości do sztuki i do pogardzanej przez wielu żony Teosi oraz ich dzieci.
W SŁUŻBIE PRAWU
W dniu 12 marca 2024 r. uczniowie klasy II TI wraz opiekunkami odwiedzili Zakład Karny w Rzeszowie. Celem wycieczki był udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Służby Więziennej związanym z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”. (…) Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej spełniają przede wszystkim funkcję edukacyjną w zakresie prewencji przestępstw. Pokazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy.
Z WIZYTĄ W PCEK-U.
13 grudnia 2023 roku uczniowie klas 5 ŻP i 2 TMG z Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach wraz z opiekunami, Paniami Agnieszką Ziębą-Kubik i Katarzyną Czajkowską oraz Panami Andrzejem Zawiszą i Waldemarem Łagodą udali się do siedziby Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Na miejscu wzięli udział w wykładzie Pana Józefa Słodyczki, byłego nauczyciela ropczyckich szkół, wychowawcy pokoleń absolwentów, którym zaszczepił miłość do historii, na temat „Wybory do Sejmu Ustawodawczego z 1947r.
Strony
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- następna ›
- ostatnia »