wycieczki

Z WIZYTĄ W TEATRZE

20 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w teatrze im. Wandy Siemaszkowej spektakl „Don Kichot” wg Miguela de Cervantesa w reżyserii Waldemara Wolańskiego. Trzygodzinny spektakl o błędnym rycerzu i jego walce z wiatrakami był ciekawą lekcją sztuki teatralnej, a także pretekstem do zastanowienia się nad pytaniem – co to znaczy być sobą? Muzyczne widowisko zostało przygotowane z rozmachem, a złożyły się na nie dynamiczne zwroty akcji pełne scen walki, ciekawa scenografia, bogata oprawa muzyczna oraz głębokie teksty piosenek.

Tags: 

WYCIECZKA

W dniu 11.10. 2023 r młodzież z klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wraz z opiekunami wzięła udział w pokazie maszyn rolniczych w Baszni Dolnej k Lubaczowa. Zaproszenie otrzymaliśmy od p. Andrzeja Strzemeckiego przedstawiciela firmy ROL-MECH z Radymna. Zaprezentowano nam kombajn przystosowany do zbioru kukurydzy, agregat uprawowy oraz maszynę do niszczenia resztek pożniwnych tzw mulczer. Gospodarstwo, w którym odbył się pokaz uprawia tę roślinę na obszarze 60 ha.

Tags: 

UCZNIOWIE ZSA-T NA FILMIE O BOHATERZE

W ostatni czwartek  (14 września)  uczniowie naszej szkoły oglądali w rzeszowskim kinie film „Raport Pileckiego” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. To jedna z najdroższych i najdłużej powstających polskich produkcji, opowiadająca o jednym z najodważniejszych ludzi w historii. Bez względu na opinie krytyków widzów po premierze filmu, każdy Polak powinien znać biografię rotmistrza Witolda Pileckiego – żołnierza niezłomnego, który z piekła obozu w Oświęcimiu trafia do piekła ubeckiej katowni na ul.

Tags: 

"AGRO-SZPRYCHA" W PIENINACH

6 czerwca grupa zapalonych cyklistów z naszej szkoły ruszyła w teren. Tym razem „odchudzona” z podjazdów trasa rozpoczęła się w Starym Sączu, skąd ruszyliśmy w kierunku Czerwonego Klasztoru po słowackiej stronie Pienin. Już po pierwszych kilometrach wiadomo było, że mamy mocny skład. Duża część grupy nie potrzebowała nawet przedniego koła by płynnie posuwać się naprzód. Z nieba lekko pokrapywało, ale przy zapierających dech w piersiach widokach „Velo Dunajec”, fakt ten stawał się niezauważalny.

Tags: 

UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH U WITOSA

We wtorek, 30 maja 2023 r., uczniowie klas: I TMR, I TG oraz I Ti spędzili kilka godzin w  Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach oraz w domu rodzinnym Patrona naszej szkoły. Nie zapomnieli również o odwiedzeniu miejscowego cmentarza, gdzie wspólnie z organizatorkami wyjazdu: pp. Katarzyną Czajkowską, Małgorzatą Piętą, Sylwią Panek i Agnieszką Ziębą-Kubik, zapalili znicze przed kaplicą-grobowcem rodziny Witosów.

Tags: 

WIOSENNE WĘDROWANIE PO BESKIDZIE SĄDECKIM

23 maja 2023 r. uczniowie z klasy I IAG, IV TAK i IV IaP wyruszyli na wycieczkę do Krynicy. Głównym celem wyprawy było wejście na Jaworzynę Krynicką, a ponadto wizyta w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie. Pogoda sprzyjała nam wyjątkowo, kiedy rankiem ruszyliśmy z Czarnego Potoku malowniczym szlakiem w kierunku Jaworzyny. Trudy wędrówki wynagradzała piękna wiosenna zieleń, śpiew ptaków i wspaniała panorama Tatr, która na chwilę ukazała się piechurom u celu wędrówki, by za chwilę zniknąć we mgle i deszczu.  Na szczęście wkrótce znów pojawiło się słońce.

Tags: 

MIEDZYNARODOWE TARGI ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

24.03.2023r uczniowie Architektury Krajobrazu uczestniczyli w Miedzynarodowych Targach Architektury Krajobrazu w Nadarzynie koło Warszawy.  Oprócz ciekawych stoisk  ogrodniczych mieli również okazję uczestniczyć w ciekawych szkoleniach branżowych  dotyczących Zielonych dachów,  Zielonych marzeń oraz w wystawie Bonsai. Oto kilka pamiątkowych zdjęć.

galeria zdjęć

Tags: 

SPOTKANIE W AULI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

21 lutego 2023 r. przedstawiciele klasy 4 UAP wzięli udział w pierwszym z cyklu spotkań pt. WTORKI Z PANEM COGITO. Spotkanie to dotyczyło wartości, funkcjonalności i potrzeby myślenia. Nasi uczniowie zapoznali się z biogramem Zbigniewa Herberta, autora wierszy, których bohaterem jest Pan Cogito. Wysłuchali ciekawej wypowiedzi prof. Krzysztofa Bochenka, Dyrektora Instytutu Filozofii, na temat myślenia i człowieka jako animal rationale, czyli zwierzęcia rozumnego.

Tags: 

Strony