wydarzenia

GWIAZDY NOCĄ

Wystawa prac Zuzanny Wojnarowskiej

W dniu 31 stycznia 2023 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej  w Ropczycach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Zuzanny Wojnarowskiej, uczennicy klasy czwartej  Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu. W wernisażu wzięli udział zaproszeni goście, wśród których była także  Dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele i młodzież.

Na wystawę składają się 24 prace - rysunki i obrazy. Część z nich to oryginalne pomysły młodej artystki, inne są inspirowane zdjęciami angielskiego beatboxera THePETEBOX.

Tags: 

„NIEPODLEGŁA”

3 stycznia 2023 r. w auli Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa
w Ropczycach odbyło się spotkanie uczniów wraz z nauczycielami z poetą Waldemarem Wilkiem. Półtoragodzinne obcowanie z poezją zawartą w tomiku pt. „Niepodległa”

Tags: 

UCZNIOWIE KLAS I NA SPEKTAKLU „ANTYGONA”

13 grudnia 2022 r. w M.O.K w Dębicy można było obejrzeć spektakl „Antygona”, na który wybrali się uczniowie wszystkich naszych klas pierwszych wraz z opiekunami.

Godzinne obcowanie z teatrem okazało się czasem niestraconym. Sądząc po reakcji widowni, młodzi ludzie dobrze przyjęli przedstawienie – z niewyszukaną scenografią, niezłymi kostiumami oraz ciekawymi pomysłami reżyserskimi na znaną i wielokrotnie już wystawianą na różnych scenach sztukę.

Tags: 

UCZNIOWIE ZSA-T W HOŁDZIE OFIAROM STANU WOJENNEGO

W wigilię 41. Rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, 12 grudnia 2022 r., w Kościele Farnym pw. Św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie odprawiona została pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza koncelebrowana Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz wszystkich Represjonowanych przez komunistów. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło w  Farze Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart.

Tags: 

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

18 listopada uczniowie klasy II BC przygotowali dla siebie i swoich kolegów z II BM zdrowe drugie śniadanie. To w jaki sposób zaczynasz dzień ma wpływ na Twoje samopoczucie. Jeśli organizm już na stracie dostanie konkretną porcję składników odżywczych, to w ciągu dnia łatwiej poradzisz sobie z napięciem i stresującymi sytuacjami. Poza tym wspólne drugie śniadanie to fantastyczna okazja, żeby spędzić ze sobą chwilę.

Tags: 

WYBIERAM ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych wzięli udział w II Podkarpackim Konkursie „Wybieramy zawód przyszłości” organizowanym przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i I LO w Łańcucie. Uczestnicy konkursu przygotowywali CV i list motywacyjny w oparciu o ofertę w językach polskim i  angielskim, a najlepsi zostali zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Dwoje spośród naszych uczniów uczestniczyło w takiej rozmowie 22 listopada 2022 r. w I LO w Łańcucie. Piotr Bielański (kl.

Tags: 

Strony