wydarzenia

PIKNIK RODZINNY

W ramach współpracy sieci Szkół Promujących Zdrowie rejonu Dębica uczniowie klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowywali zdrowe napoje i serwisami gościom zimne i gorące przystawki. Młodzież jak zwykle świetnie się spisała, promując w środowisku lokalnym zdrowe żywienie.

D.D.

Tags: 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca 2019r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny. W auli szkolnej spotkali się Dyrekcja, wychowawcy i uczniowie. Pani Dyrektor Agnieszka Mazur powitała wszystkich serdecznie i wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom. Na uwagę zasługuje fakt, że tego roku dużo uczniów zostało nagrodzonych i wyróżnionych, co oznacza, że poziom wiedzy w naszej szkole jest wysoki. Pani Dyrektor dokonała odczytu skierowanego do naszej szkoły przez posła na Sejm RP p. Kazimierza Moskala.

Tags: 

GEODEZJA W ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU

Dnia 29 maja 2019r. uczniowie klasy II Technik Architektury Krajobrazu pod opieką pani Haliny Wiktor , w ramach przedmiotu zawodowego „Prace w obiektach architektury krajobrazu”, uczestniczyli w koleżeńskiej lekcji z zakresu pomiarów geodezyjnych. Zajęcia odbywały się na terenie ogrodu szkolnego. Ćwiczenia prowadzili  Jakub Drozd  i Bartłomiej Pachoł, uczniowie klasy 3Technikum geodezyjnego, pod kierunkiem Pani Aliny Czarnik.

Tags: 

WITAJ MAJ, 3 MAJ…

 Jak co roku w kolejną Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja Poczet Sztandarowy ZSA-T wziął udział w uroczystościach związanych z tym wydarzeniem. Najpierw odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, w Santuarium Matki Bożej Ropczyckiej. Po mszy władze Ropczyc i Powiatu udały się pod tablice do kościoła farnego, gdzie złożono kwiaty, a następnie pod pomnik na ropczyckim Rynku, gdzie również złożono wiązanki i wieńce. W imieniu ZSA-T kwiaty złożyły p. wicedyrektor Lucyna Kędzior oraz p.

Tags: 

WYKŁAD - ROMAN DMOWSKI

W dniu 19.04.2019r. klasy 3Tia, 3Tżg, 1Tia wraz z Panią Katarzyną Czajkowską miały przyjemność uczestniczyć w wykładzie przeprowadzonym przez historyka, Pana Józefa Słodyczko. Tematem wykładu był Twórca Narodowej Demokracji Roman Dmowski. Prelegent bardzo dokładnie opowiedział o działaniach i osiągnięciach bohatera oraz w humorystyczny sposób przedstawił niektóre wydarzenia z własnej biografii.

Tags: 

SPOTKANIA Z MIODEM

W ramach realizowanego w Zespole Szkół Agro- Technicznych projektu p.n. „ Młodzi ekolodzy – na ratunek pszczołom”, w klasach technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyły się  prelekcje na tematy związane z pszczelarstwem : „Rola i funkcja  pszczół w środowisku”, „Wartość odżywcza produktów z ula”, „Anomalne stany w rodzinie pszczelej- rozpoznanie i likwidacja zagrożeń”, „Zagrożenia ekologiczne wynikające z monokulturowych upraw i z niewłaściwego stosowania środków ochrony roślin”. Ponadto odbyły się ćwiczenia dotyczące rozpoznawania zafałszowań produktów pszczelich.

Tags: 

KONKURS ARANŻACJA STOŁU WIELKANOCNEGO

Tuż przed świętami odbył się konkurs „ Aranżacja stołu wielkanocnego”. Dwuosobowe grupy uczniów przygotowały stoły z dekoracją związaną ze Świętami  Wielkanocnymi. Komisja dwunastoosobowa, w skład której wchodzili nauczyciele i uczniowie, miała problem z wyborem, ponieważ zaprezentowano ciekawe pomysły i pracochłonne dekoracje w większości samodzielnie przygotowane. Najwyżej oceniona została aranżacja : Karoliny Foltyńskiej i Agaty Połeć z kl 2 TŻ, zajmując I miejsce.

Tags: 

ROPCZYCE TWOIM MIASTEM W FAKTACH RMF FM

13 kwietnia na rynku w Ropczycach rozbito żółto-niebieskie miasteczko w ramach cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu atrakcyjnych konkursach zorganizowanych przez reporterów, a także skorzystać z poczęstunku i dostać pamiątkowe gadżety. Przez całe przedpołudnie można było usłyszeć w relacji na żywo wypowiedzi naszych rodaków, którzy z dumą prezentowali ropczycką kulturę. Reporterzy odwiedzili m.in. Szwajcarię Ropczycką.

Tags: 

POKAZ MODY

17.04.2019r. z inicjatywy pani dyrektor Agnieszki Mazur, pod opieką pani Moniki Konieczny uczennice klasy I Tż Zuzanna Bączkowska, Kinga Panek, Kinga Rojek i Julia Wiśniewska miały możliwość uczestnictwa w uroczystym otwarciu Galerii Hand MadeRzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Tags: 

RÓŻNE OBLICZA AUTYZMU

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To święto ma zwiększyć wiedzę społeczeństwa odnośnie dzieci dotkniętych autyzmem. Chodzi o polepszenie ich warunków życia, opieki medycznej i zwiększenie tolerancji wobec osób cierpiących na autyzm.

W związku z tym wydarzeniem w naszej szkole gościliśmy panią Hannę Wszołek - nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ropczycach. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy ITŻ, IITŻ i III TŻiG.

Tags: 

Strony