wydarzenia

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek 20 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. W akcji wzięły udział następujące klasy wraz z nauczycielami:

I BMG- Magdalena Charchut
II TAK- Halina Wiktor
I MAG- Katarzyna Bober
II TŻ- Sylwia Nizioł
II ZM- Andrzej Zawisza

Tags: 

KLASOWA ESKAPADA

1 października 2019 r. klasa I IbG integrowała się na wyjeździe klasowym do Rzeszowa. W Muzeum Okręgowym w Rzeszowie obejrzeliśmy wystawę malarstwa polskiego z obrazami m.in. Witkacego i Józefa Mehoffera. O pradziejach Polski południowo-wschodniej opowiada wystawa archeologiczna, na której zgromadzono eksponaty sprzed 4 000 lat, znalezione m.in. na terenie powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Na innych stałych ekspozycjach muzealnych obejrzeliśmy kolekcję mody XIX wiecznej, fajek i militariów.

Tags: 

ROBIMY ZDJĘCIA – POMAGAMY ZUZI

W ostatni piątek, 27 września geodeci zaprosili uczniów naszej szkoły do zrobienia pamiątkowych zdjęć klasowych. Tradycja stara jak sama szkoła. Nuda? Wcale nie! Nie każda klasa może pochwalić się zdęciem z lotu ptaka, a właśnie takie ujęcia robił Bartek Pachoł przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego, czyli drona. Przedsięwzięcie tym bardziej zacne, że połączone z akcją charytatywną. Każda klasa może zakupić sobie wywołane zdjęcie, a zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na lecznie 6-letniej Zuzi chorej na raka.

Tags: 

ODPUST I KONCERT W KOŚCIÓŁKU

11 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i wychowawcami uczestniczyli w Pielgrzymce Szkół Średnich do pobliskiego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Ropczycach. Po raz kolejny na zaproszenie ks. proboszcza młodzież szkół średnich wzięła udział w uroczystości odpustowej. Po mszy św. na rozległym placu przykościelnym wystąpił duet Wyrwani Z Niewoli. Raperzy nie tylko dali koncert, ale też podzielili się swoimi historiami życiowymi opowiadając, w jaki sposób przezwyciężyli niewolę nałogów, myśli samobójczych, złego towarzystwa.

Tags: 

NARODOWE CZYTANIE

Czytanie poprawia kondycję umysłu, chroni przed demencją, wzbogaca słownictwo, stymuluje wyobraźnię, kreatywność, uspokaja, a nawet dodaje seksapilu! To wystarczająca lista argumentów, aby zacząć czytać. Szczególną okazją do zaprezentowania klasyki polskiej literatury stała się kolejna edycja Narodowego Czytania. 6 września 2019 r. wysłuchaliśmy w szkole fragmentów polskich nowel pozytywistycznych. „Katarynka” Bolesława Prusa, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego i „Dym” Marii Konopnickiej to książki wybrane do szkolnej odsłony Narodowego Czytania 2019.

Tags: 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Uroczystą mszą św. w kościele farnym w Ropczycach młodzież Zespołu Szkół Agro – Technicznych powitała nowy rok szkolny. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się z nauczycielami i wychowawcami w szkole. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości głos zabrał nowo mianowany dyrektor szkoły, pan Bogusław Wojnowski, życząc wszystkim nauczycielom oraz pierwszoklasistom wytrwałości i pasji. Przychodzicie do dobrej szkoły, do szkoły, w której będziecie się dobrze czuli i w której panuje rodzinna atmosfera, a wszyscy się wzajemnie wspierają.

Tags: 

PIKNIK RODZINNY

W ramach współpracy sieci Szkół Promujących Zdrowie rejonu Dębica uczniowie klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowywali zdrowe napoje i serwisami gościom zimne i gorące przystawki. Młodzież jak zwykle świetnie się spisała, promując w środowisku lokalnym zdrowe żywienie.

D.D.

Tags: 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca 2019r. zakończyliśmy uroczyście rok szkolny. W auli szkolnej spotkali się Dyrekcja, wychowawcy i uczniowie. Pani Dyrektor Agnieszka Mazur powitała wszystkich serdecznie i wręczyła nagrody wyróżniającym się uczniom. Na uwagę zasługuje fakt, że tego roku dużo uczniów zostało nagrodzonych i wyróżnionych, co oznacza, że poziom wiedzy w naszej szkole jest wysoki. Pani Dyrektor dokonała odczytu skierowanego do naszej szkoły przez posła na Sejm RP p. Kazimierza Moskala.

Tags: 

GEODEZJA W ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU

Dnia 29 maja 2019r. uczniowie klasy II Technik Architektury Krajobrazu pod opieką pani Haliny Wiktor , w ramach przedmiotu zawodowego „Prace w obiektach architektury krajobrazu”, uczestniczyli w koleżeńskiej lekcji z zakresu pomiarów geodezyjnych. Zajęcia odbywały się na terenie ogrodu szkolnego. Ćwiczenia prowadzili  Jakub Drozd  i Bartłomiej Pachoł, uczniowie klasy 3Technikum geodezyjnego, pod kierunkiem Pani Aliny Czarnik.

Tags: 

Strony