akademie

ŚWIĘTO SZKOŁY 2023

W ostatni czwartek, 26 października 2023 r., tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Patrona. Kolejny już raz o randze Święta Naszej Szkoły świadczą znakomici Goście, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na tę uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas: byli Dyrektorzy ZSA-T im. Wincentego Witosa -  p. Maria Strzępka oraz p. Mieczysława Sokołowska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – p. Andrzej Bączkowski, Wiceburmistrz Ropczyc – p. Marek Misiura, Proboszcz Parafii pw.

Tags: 

DZIEŃ PATRONA W ZESPOLE SZKÓŁ AGRO-TECHNICZNYCH

„On szanował każdą grudę ziemi, Chciał, by chłopi na własność ją mieli. By dla Polski po długiej niewoli, Wyzwolenia nadszedł czas.” 17  listopada  2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - Wincentego Witosa - wybitnego człowieka, polityka, męża stanu, działacza ruchu ludowego, trzykrotnego premiera w międzywojennej Polsce. Tradycyjnie  uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach, w której uczestniczyli Dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie.

Tags: 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W środę 18 grudnia 2019 r. Zespół Szkół Agro – Technicznych rozbrzmiewał głośno dźwiękami kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. Uczniowie występujący w koncercie pod tytułem „Dlaczego jest Boże Narodzenie?” stworzyli niepowtarzalny klimat historii narodzin Jezusa, wywołując w słuchaczach wiele radości i wzruszeń.  Koncert był przedsięwzięciem ambitnym, ponieważ wystąpili nie tylko soliści i kapela, ale także całe klasy ze swoimi wychowawcami. W klimat świąt wprowadziła nas Kinga Kujda piękną piosenką „Całą noc padał śnieg”.

Tags: 

KAŻDY Z NAS TWORZY HISTORIĘ TEJ SZKOŁY

30 października uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły w kolejną rocznicę śmierci patrona, Wincentego Witosa. W słoneczny poranek pochód uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Agro – Technicznych na czele z pocztem sztandarowym przeszedł przez miasto do kościoła parafialnego. Mszą św. odprawioną w intencji całej społeczności szkolnej przez księży katechetów – ks. Marka Kędziora i ks. Stanisława Szczepanika - rozpoczęliśmy radosne świętowanie. Zarówno zaproszeni goście jak i kadra zarządzająca szkoły uhonorowali patrona Wincentego Witosa składając wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową.

Tags: 

JASEŁKA

Jasełka to szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia sprawiający, że ta uroczystość ma zawsze swój wyjątkowy nastrój, jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W naszej szkole odbyły się one 19 grudnia. Uczniowie pochwalili się swoimi talentami aktorskimi oraz umiejętnościami wokalnymi.

Tags: 

KONCERT URODZINOWY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

74 uczniów wystąpiło na scenie Zespołu Szkół Agro – Technicznych w koncercie wieńczącym obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Widowisko, które zgromadziło w auli całą społeczność szkolną było muzyczną podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Przypomnieliśmy utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, żołnierzom walczącym o granice Rzeczpospolitej, cywilom broniącym stolicy w Powstaniu Warszawskim.

Tags: 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W poniedziałek 3 września 2018 roku uroczystą Mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Ropczycach młodzież  ZSA-T wraz z dyrekcją, starostą powiatu, nauczycielami rozpoczęła nowy rok szkolny. Następnie w auli szkolnej odbyła się inauguracyjna akademia. Po odśpiewaniu hymnu dyrektor Agnieszka Mazur powitała po wakacyjnej przerwie grono pedagogiczne, pracowników niepedagogicznych. Szczególnie serdecznie powitała pierwszoklasistów, którzy  tak licznie   wybrali różne kierunki kształcenia w naszej szkole.

Tags: 

ZAKOŃCZENIE ROKU 2017/2018

W piątkowy poranek tj. 22 czerwca 2018r. społeczność szkolna ZSA-T w Ropczycach zakończyła naukę i udała się na zasłużony odpoczynek, czyli wakacje. O godz. 8.00 uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli we Mszy Św. w Kościele Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. O godz.9.00 w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia. Pani Dyrektor A. Mazur powitała przewodniczącego Rady Rodziców-pana W. Jeleń, księdza M. Kędziora, Kadrę Kierowniczą oraz Grono Pedagogiczne i młodzież.

Tags: 

OSTATNI RAZ Z MOJĄ KLASĄ …

Po czterech latach zmagań z kartkówkami, testami, sprawdzianami swoją przygodę z szkołą średnią zakończyli uczniowie klas czwartych. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się  Mszą Świętą dedykowaną przyszłym absolwentom. Następnie tegoroczni maturzyści wraz z wychowawcami oraz kolegami i koleżankami z klas młodszych spotkali się w auli szkolnej.

Tags: 

Strony