ANDRZEJKI

Andrzejki to głęboko zakorzeniona polska tradycja. Obchodzone są w nocy z 29 na 30 listopada. Dawniej tej nocy wszystkie panny modliły się do świętego Andrzeja prosząc go o dobrego męża. Miały bowiem nadzieję, że ich prośba się spełni i czekały na znak, świadczący o tym, że ich życzenie zostało wysłuchane.  To również wspaniała okazja do dobrej zabawy, która 30 listopada miała miejsce w naszej szkole.

W zabawie zorganizowanej przez opiekunów Samorządu Szkolnego panią Annę Kucharską oraz panią Agnieszkę Konefał brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Reprezentanci każdej klasy mieli za zadanie przygotować własną wróżbę na tę okoliczność, a następnie 30 listopada przepowiadali przyszłość swoim kolegom i koleżanką. Nie zabrakło tradycyjnego wróżenia z wosku, owoców, kart a także ciasteczek z wróżbą. Samorząd Uczniowski zadbał o dekorację i muzykę.

Wszyscy doskonale się bawili. Celem uroczystości było zintegrowanie wszystkich uczniów. Mamy  nadzieję, że spotkanie dostarczyło wszystkim miłych wrażeń.

A.Konefał