EKO PRZYGODA W BUDAPESZCIE

W kwietniu uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych mieli okazję wyjechać do Budapesztu w ramach projektu CITIZENS FOR CLIMATE, gdzie - przy połączonych siłach i działając w kilku grupach międzynarodowych - poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska. W czasie realizacji programu, oprócz zwiedzania miasta, uczestnicy starali się sprostać zadaniom przygotowanym przez gospodarzy. Nasz C4C-team zaliczył eko-praktyki, odwiedzając ogród klimatyczny, Makerspace creative company, stację meteorologiczną, oczyszczalnię wody, a także Park miejski Pünkösdfürdő. Ostatnim punktem ekologicznej wyprawy była wizyta w europejskiej instytucji “Európa Pont”, gdzie uczestnicy projektu wysłuchali wykładu dotyczącego zmian klimatycznych.

Mnóstwo poznanych osób: z Francji, Włoch, Węgier, nawiązanie nowych przyjaźni, odwiedzone eko miejsca, zwiedzanie przepięknego Budapesztu- to tylko kilka z wielu pozytywnych stron tego wyjazdu. Gospodarze wykazali się nie tylko świetną organizacją zajęć, ale  także dbałością o zapewnienie rozrywki uczestnikom projektu. Nauka tradycyjnego tańca węgierskiego pod okiem instruktora, przepyszna kolacja i nocny spacer po mieście, to jedne z najwspanialszych atrakcji, które czekały na młodzież.

Swoją drogą - nasi niezawodni uczestnicy projektu C4C nawet po zajęciach szukali okazji, by podszlifować język angielski- rozmawiali z napotkanymi przechodniami, świetnie się przy tym bawiąc. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Po tygodniowym pobycie pożegnaliśmy Budapeszt, miejsce pełne cudownych, nowych przyjaciół. Jedno jest pewne - pokochaliśmy to miasto i kiedyś tam wrócimy. Pobyt tu sprawił, że w naszych głowach zrodziły się nowe pomysły na kolejne projekty, które będziemy chcieli realizować.

GALERIA ZDJĘĆ

Agnieszka Konefał

Ewelina Jaworek-Cabaj